Lietuva nesunkiai įveikė Kosovą
Pir­ma­die­nio va­ka­rą, Klai­pė­dos „Švy­tu­rio“ are­no­je, Lie­tu­vos na­cio­na­li­nė vy­rų rink­ti­nė tę­sė ko­vas FI­BA 2019 Pa­sau­lio krep­ši­nio čem­pio­na­to at­ran­ko­je, kur su­si­ti­ko su Ko­so­vo rink­ti­ne. Vi­sas rung­ty­nes pir­ma­vu­si Lie­tu­vos vy­rų rink­ti­nė rung­ty­nes lai­mė­jo re­zul­ta­tu 106:50 (28:19; 20:8; 26:12; 32:11).

Eimantas Bendžius pirmajame kėlinyje pataikė šešis tritaškius iš šešių. Iš viso per devynias minutes surinko 20 taškų iš 28 visos komandos pelnytų taškų. Lietuvos vyrų rinktinė po pirmojo ketvirčio įgijo devynių taškų pranašumą 28:19. Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinė didino pranašumą, laimėdama kėlinį 20:8, o pailsėti išėjo esant rezultatui 48:27. Lietuvos vyrų rinktinė per pirmuosius du kėlinius iš trijų taškų zonos atakavo 50% taiklumu (9/18), iš dviejų taškų zonos 73 procentų taiklumu (8/11). Puikiai rinktinėje debiutavo L. Birutis, kuris per pirmus du kėlinius atkovojo 5 kamuolius ir blokavo vieną varžovų metimą.

Didžiosios pertraukos metu vyko žaidimas, kurio metu paaiškėjo „Mes už Lietuvą“ narystės konkurso nugalėtojas. Juo tapo Vaidotas Valiukas, kuris laimėjo kelionę su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine į Vengriją ir Lenkiją.

Antroje rungtynių pusėje Lietuvos vyrų rinktinė vedama A. Juškevičiaus ir L. Biručio, laimėjo 26:12 ir įgijo 35 taškų persvarą. Paskutinis ketvirtis liko tik formalumas. Lietuvos vyrų rinktinė per penkias kėlinio minutes pelnė 15 taškų, kai tuo tarpu svečiai savo pirmuosius taškus šiame kėlinyje pelnė tik ketvirtąją minutę. Net ir paskutines minutes šeimininkai nemažino tempo, o rungtynes baigė esant rezultatui 106:50.

LIETUVA: E. Bendžius 22 tšk. (6/6 trit.), R. Giedraitis 18 tšk. (4/5 divt.), M. Grigonis ir A. Juškevičius po 11 tšk.

KOSOVAS: S. Jones 23 tšk. (9/11 baud.), E. Kastrati 8 tšk.