Lenkai sustiprėję, lietuviai – dar labiau
Be Kau­no „Žal­gi­rio“, ta­čiau iš NBA ir ki­tuo­se Eu­ro­pos klu­buo­se rung­ty­niau­jan­čių žai­dė­jų su­da­ry­ta Lie­tu­vos vy­rų krep­ši­nio rink­ti­nė šian­dien Gdans­ke su­rems gink­lus su Len­ki­jos ko­man­da.

Šiai ir sekmadienį vyksiančiai paskutinei 2019 metų pasaulio čempionato atrankos etapo dvikovai su Vengrija rengėsi trylika šalies krepšininkų. Tačiau prieš šias akistatas rinktinės narių sąrašas sutrumpėjo iki dvylikos žaidėjų – būtent tiek galima registruoti kiekvienoms rungtynėms. Iš rinktinės ne savo noru pasitraukė vidurio puolėjas Martynas Echodas. Vilniaus „Lietuvos ryto“ aukštaūgis per treniruotę sumušė kelio sąnarį. Kadangi krepšininkas jautė nedidelį skausmą, buvo atliktas magnetinio rezonanso tyrimas. Gavus rezultatus paaiškėjo, kad didesnių pažeidimų nėra. Puolėjas jaučia šiokį tokį diskomfortą, todėl buvo nuspręsta krepšininko abejoms rungtynėms neregistruoti. Martyno reabilitacija truks apie dvi savaites.

Trečiadienį lietuviai surengė paskutinę treniruotę Kaune ir po jos išvyks į Lenkiją.

Rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis prieš kelionę tikino, jog per kelias stovyklos Kaune dienas savo planą pavyko įvykdyti. Dabar, jo teigimu, belieka žaidėjams tai įgyvendinti aikštelėje.

Per pirmo rato akistatą 2017-aisiais ne pajėgiausios sudėties Lietuvos rinktinė įrodė, jog ją nurašiusieji buvo neteisūs. Mūsiškiai Klaipėdoje lenkus nugalėjo 75:55. Tąkart rezultatyviausiai mūsų ekipoje žaidė Arnas Butkevičius (12 taškų), Mindaugas Girdžiūnas (11) ir Gediminas Orelikas (9). Nė vieno iš jų nėra dabartinėje rinktinėje.

Šįkart lenkams padės Maciejus Lampe ir 2017-ųjų Europos čempionate rezultatyviausiai savo ekipoje žaidęs Adamas Wasczynskis (vid. 14,4 taško).

„Manau, dabar Lenkijos rinktinė yra sustiprėjusi, tikiuosi, kad ir mes nesame susilpnėję“, – pabrėžė rinktinės puolėjas Mindaugas Kuzminskas.

C grupės lentelė

(pergalės, pralaimėjimai, pelnyta ir praleista taškų)

1. Lietuva 4 0 360:241
2. Lenkija 2 2 272:261
3. Vengrija 2 2 283:283
4. Kosovas 0 4 249:379

„Lietuvos žinių“ inf.