Ledo ritulio rinktinei iškeltas aukščiausias tikslas
Sek­ma­die­nį Kau­no „Žal­gi­rio“ are­no­je pra­si­de­dan­čia­me pa­sau­lio le­do ri­tu­lio IB di­vi­zio­no čem­pio­na­te Lie­tu­vos rink­ti­nės tiks­lai bus am­bi­cin­gi. Šei­mi­nin­kai sieks auk­so me­da­lių ir ke­lia­la­pio į IA di­vi­zio­ną.

„Atrodo, kad visi laukia iš mūsų aukso medalių. Tai nereiškia, kad būtent taip ir nutiks, tačiau esame pasiryžę ir pasiruošę kautis dėl pirmosios vietos“, – pareiškė Lietuvos rinktinę treniruojantis vokietis Berndas Haake, pastaruosius ketverius metus su auklėtiniais laimėjęs IB diviziono bronzą.

Savo ambicijas lietuviai įrodinėjo draugiškose rungtynėse, kai du kartus įveikė aukštesniame divizione žaisiančius britus (3:2 ir 7:2) bei rezervinę latvių rinktinę (3:4 ir 4:1).

Ryžtingai nusiteikęs ir pirmą kartą Lietuvos rinktinės aprangą oficialiose varžybose apsivilksiantis Darius Kasparaitis: „Prasideda paskutinė savaitė mano oficialioje karjeroje ir aš atiduosiu visas jėgas. Mūsų tikslas vienas – pirmoji vieta. Jei būsime vieningi, aikštėje padėsime vienas kitam – turėsime visus šansus.“

„Žalgirio“ arena ledo ritulio pirmenybių metu galės talpinti beveik 14 tūkst. žiūrovų.

„Norime, kad arena būtų pilna, juk Lietuvoje retai pasitaiko tokių sporto švenčių. Kai sirgalių daug ir jie triukšmingi, komandai tai suteikia energijos“, – sakė D. Kasparaitis, nekantriai laukiantis galimybės pasirodyti aikštėje su kitu NHL senbuviu Daniumi Zubrumi.

Pirmąsias rungtynes lietuviai žais sekmadienį su Kroatijos ledo ritulininkais. Anot B. Haakės, jie, o taip pat japonai ir ukrainiečiai bus pagrindiniai konkurentai siekiant išsvajoto tikslo.

„Netgi du buvęs NHL žaidėjai komandos gretose negarantuoja, kad auksas bus mūsų. Dideliu ambicijų turi Japonija, Ukrainos rinktinės tikslas taip pat pirma vieta. Teks atiduoti visas jėgas“, – neabejojo B. Haake.

Ledo ritulininkai penktadienį pristatė ir naujo dizaino rinktinės aprangas. Pagrindinę raudoną aprangą ir toliau puoš baltas Vytis. O rezervinė apranga bus nebe balta, o geltona, joje bus pavaizduotas kitas svarbus valstybės simbolis Gediminaičių stulpai. Geltona spalva ryškesnė ir lengviau pastebima, žaidėjai anksčiau skundėsi, kad baltos aprangos susilieja su ledu.

IB diviziono pirmenybių tvarkaraštis

Balandžio 22 d.

12:30~Estija – Japonija

16:00~Rumunija – Ukraina

19:30~Kroatija – Lietuva

Balandžio 23 d.

12:30~Ukraina – Estija

16:00~Japonija – Kroatija

19:30~Lietuva – Rumunija

Balandžio 25 d.

12:30~Ukraina – Kroatija

16:00~Rumunija – Estija

19:30~Japonija – Lietuva

Balandžio 27 d.

12:30~Japonija – Rumunija

16:00~Estija – Kroatija

19:30~Lietuva – Ukraina

Balandžio 28 d.

12:30~Kroatija – Rumunija

16:00~Ukraina – Japonija

19:30~Lietuva – Estija