Ledo ritulio rinktinei auga pamaina
Lie­tu­vos jau­nių iki 18 me­tų (U-18) le­do ri­tu­lio rink­ti­nė iš pa­sau­lio IIA di­vi­zio­no čem­pio­na­to Es­ti­jo­je par­si­ve­žė si­dab­ro me­da­lius.

Ledo ritulio čempionatų hierarchijoje antroji vieta IIA divizione prilygsta 18-ajai pozicijai pasauliniame rinktinių reitinge. Jauniesiems lietuviams nedaug trūko, kad išplėštų pirmąją vietą ir iškovotų kelialapį į IB divizioną. Jie surinko po 12 taškų su Didžiosios Britanijos jauniais, bet britams pirmąją vietą garantavo pergalė tarpusavio rungtynėse.

„Šiuo metu turime daugiau nei 3 tūkst. besitreniruojančių vaikų, jiems jau ima stigti čiuožyklų.“

Aleksejaus Nikiforovo treniruojami lietuviai Taline 4:3 įveikė lenkus, 7:0 estus, 2:1 Pietų Korėją ir 7:1 Australiją, tačiau lemtingas tapo pralaimėjimas Didžiosios Britanijos rinktinei rezultatu 2:3.

Vis dėlto A. Nikiforovas buvo patenkintas auklėtiniu pasirodymu ir kovingumu.

U-18 komandą gyrė ir garsiausias Lietuvos ledo ritulininkas Dainius Zubrus, kuris yra ir vaikų ledo ritulio lygos prezidentas.

„Pastaruoju metu pastebimas didesnis vaikų susidomėjimas ledo rituliu. Šiuo metu turime daugiau nei 3 tūkst. besitreniruojančių vaikų, jiems jau ima stigti čiuožyklų. Vaikų ledo ritulio lyga startavo 2008–2009 metais, dabar joje žaidę jaunuoliai sėkmingai kovojo Estijoje. Vadinasi, dirbame teisinga linkme, ir ledo ritulio lygis šalyje po truputį kyla“, – pasidžiaugė D. Zubrus.

Jaunių IIA diviziono pasaulio čempionate Lietuvos rinktinės lyderiais buvo Martynas Grinius ir Lukas Vaško. Pirmasis pelnė 5 įvarčius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus, antrasis įmušė 5 kartus ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Taline triumfavę Didžiosios Britanijos jaunieji ledo ritulininkai iškopė į IB divizioną.

Turnyro lentelė

(rungtynės, įvarčių santykis, taškai)

1. Didžioji Britanija526:1512
2. Lietuva522:812
3. Lenkija532:1111
4. Pietų Korėja512:146
5. Estija517:214
6. Australija54:440