Ledo ritulininkas įkliuvo kontrolieriams
Lie­tu­vos le­do ri­tu­lio bend­ruo­me­nę su­pur­tė ne­ma­lo­ni ži­nia – 22 me­tų ša­lies rink­ti­nės na­rio Jau­niaus Ja­si­ne­vi­čiaus at­lik­ta­me do­pin­go tes­te ras­ta drau­džia­mų me­džia­gų.

J. Jasinevičius pastaruoju metu rungtyniavo antrame pagal pajėgumą Norvegijos ledo ritulio divizione, Haldeno klube „IK Comet“.

Informacija apie dopingo teste rastas draudžiamas medžiagas lietuvį pasiekė praėjusią savaitę. Tuomet jis iš karto ėmėsi visų reikiamų procedūrų ir pradėjo bendradarbiauti su Norvegijos antidopingo agentūra.

Neleistinos medžiagos J. Jasinevičiaus organizme aptikta mėginyje, paimtame po spalio 10 dieną įvykusių „IK Comet“ rungtynių. Jose lietuvio atstovaujama ekipa 8:1 sutriuškino Oslo „Furuset“ ledo ritulininkus.

Dabar gynėjas laukia trečiadienį įvyksiančio Norvegijos dopingo kontrolės komiteto posėdžio, kurio metu daugiau sužinos apie tolesnę tyrimo eigą ir savo galimos diskvalifikacijos trukmę.

Lietuvis įtaria, kad neleistina medžiaga jo organizme galėjo atsirasti dėl prieš treniruotes naudotų papildų „Howling Pwo“. Ledo ritulininkas nebuvo tinkamai susipažinęs su jame esamais preparatais, o tai gali kainuoti itin brangiai.

„Labai norėčiau atsiprašyti komandos rėmėjų, klubo valdžios, fanų, Norvegijos ledo ritulio asociacijos ir Lietuvos ledo ritulio rinktinės. Deja, neseniai sužinojau, kad mano dopingo testas buvo teigiamas. Esu nusiteikęs bendradarbiauti su Norvegijos antidopingo agentūra tiek dabar, tiek ir ateityje. Neleistina medžiaga tikriausiai atsirado dėl papildų naudojimo, kuriuose buvo draudžiamas preparatas. Šiuo metu man yra labai sunkus laikotarpis, nes ledo ritulys – mano gyvenimas ir šiuo metu man norėtųsi privatumo. Suprantu, kad turėjau atkreipti dėmesį į naudojamų papildų sudėtį ir raginu visus sportininkus visuomet tai pasitikrinti“, – išplatintame „IK Comet“ klubo pranešime cituojamas J. Jasinevičius.

Po pradėto tyrimo J. Jasinevičius buvo laikinai suspenduotas. Kol vyksta tyrimas, jis negalės padėti nei savo ekipai, nei Lietuvos rinktinei ketvirtadienį Vilniuje prasidedančiame Baltijos Iššūkio taurės turnyre.

Šį sezoną Norvegijos antrame divizione J. Jasinevičius spėjo sužaisti 12 rungtynių ir per jas surinko 10 taškų (1 įvartis ir 9 rezultatyvūs perdavimai).

Kiek anksčiau perspektyvus sportininkas interviu ledo ritulio asociacijos hockey.lt svetainei prisipažino, kad jo tikslas yra patekti į aukščiausią Norvegijos lygą. Tačiau dabar jo planai gali žlugti po Norvegijos antidopingo agentūros verdikto.