Ledo ritulininkai turės Baltijos lygą
Nuo ki­tų me­tų ru­dens pa­jė­giau­si Lie­tu­vos, Lat­vi­jos ir Es­ti­jos le­do ri­tu­lio klu­bai var­žy­sis nau­jai įsteig­to­je Bal­ti­jos ly­go­je.

Naujo projekto gaires vakar pristatė asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidentas Dainius Zubrus kartu su kelogomis latviu Aigaru Kalvičiu bei estu Rauno Parru.

Šį sezoną Lietuvos ledo ritulio čempionate rungtyniauja vos keturi klubai – Elektrėnų „Energija“, Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Geležinis Vilkas“ bei „Kaunas Hockey“.

Didžiąją dalį nacionalinės rinktinės žaidėjų išugdantis „Energijos“ klubas šiemet nebuvo priimtas į Baltarusijos antrojo pagal pajėgumą diviziono pirmenybes, kai nuspręsta jame leisti varžytis tik kubų jaunimo komandoms.

Tad tarptautinių varžybų praktika elektrėniškiams yra ypač svarbi.

Pagal projektą naująjį Baltijos lygos sezoną ketinama pradėti 2019 metų spalį. Jame varžysis 8 klubai: keturi iš Latvijos bei po du iš Lietuvos ir Estijos. Jie bu suskirstyti į dvi grupes po 4 ir rungtyniaus dviejų ratų sistema. Įdomu, kad grupės bus pavadintos praeityje garsių ledo ritulininkų latvio Sandžio Ozolinio ir lietuvio Dariaus Kasparaičio vardu.

Po du stipriausius klubus iš kiekvienos grupės pateks į viename iš Latvijos miestų vyksiančias Finalo ketverto varžybas, kuriose ir paaiškės stipriausia Baltijos lygos komanda.

„Ledo ritulys yra populiariausia sporto šaka Latvijoje. Esu tikras, kad mūsų klubams tai bus labai naudinga patirtis bei galimybė tobulėti, – sakė D. Zubrus. – Ateityje norėtume plėsti turnyrą, kad jame dalyvautų daugiau komandų ir varžybos vyktų viso sezono metu. Tačiau iki to dar reikia daug dirbti.“

Galingiausias regiono klubas Rygos „Dinamo“ šiose varžybose, suprantama, nerungtyniaus. Rygiečiai tradiciškai varžosi Žemyninėje ledo ritulio lygoje (KHL), o į savo dublerių komandą deleguoja į Žemyninės lygos jaunimo pirmenybes (MHL).

Bet kokiu atveju, regiono ledo ritulio lyderės Latvijos klubai bus Baltijos lygos favoritais.

„Tikiuosi, kad pirmasis Finalo ketverto turnyras nebus vien latviškas, – šyptelėjo A. Kalvitis. – Lietuviai ir estai taip pat progresuoja, tad turėtų sudaryti konkurenciją mūsiškiams.“