Ledo ritulininkai kils į svarbiausią kovą
Lie­tu­vos le­do ri­tu­lio rink­ti­nei li­ko žings­nis iki iš­sva­jo­to ­tiks­lo – auk­so me­da­lių pa­sau­lio IB di­vi­zio­no čem­pio­na­te ir ke­lia­la­pio į IA ­di­vi­zio­ną.

Penktadienį vakare Kauno „Žalgirio“ arenoje stebint 7,8 tūkst. žiūrovų, lietuviai 5:4 palaužė Ukrainos rinktinę. Tiesa, šį kartą pergalė pasiekta po pratęsimo. O pergalingo įvarčio autoriumi tapo Arnoldas Bosas, šiose pirmenybėse jau atlikęs 6 tikslius smūgius.

„Dainius Zubrus labai pasistengė. Jis varžovų vartininkui užstojo matomumą, man beliko pataikyti į vartus“, – pažymėjo iš toli tiksliai šovęs A. Bosas.

Rinktinės treneris Berndas Haake prisipažino tikėjęsis kitokio rungtynių scenarijaus. Tačiau vokietis atskleidė, kad žaidėjams jau ima stigti jėgų, o juos labai išsunkė nuostabios rungtynės su Japonija (6:1).

Prieš lemiamą čempionato dieną Lietuvos rinktinė turi 11 taškų. Antroje vietoje esanti ir ne vieną sensaciją jau pateikusi Estija – 10. Baltijos kaimynių dvikovoje viskas bus paprasta ir aišku: nugalėtojams atiteks pirmoji vieta ir aukso medaliai. Nesvarbu, ar pergalė bus pasiekta per pagrindinį laiką, ar per pratęsimą.

„Tai bus viso čempionato pagrindinės rungtynės. Lemiama kova dėl aukso“, – laukiantį iššūkį apibūdino B. Haake.

Estijos rinktinė toli gražu nebuvo priskiriama prie IB diviziono favoričių. Tačiau po 4 turų įsitaisė antroje vietoje ir šeštadienį ketina pridaryti nemalonumų šeimininkams.

O šiems belieka paskutines rungtynes sužaisti taip, kaip ir visas iki šiol. Tuomet jie taps IB diviziono nugalėtojais.

„Sudėtinga visą laiką išlaikyti aukštą žaidimo lygį. Bet jei šeštadienį būsime savimi ir rungtyniausime kaip mokame – viskas bus gerai. Nereikia kalbėti apie varžovus. Pirmiausiai turime galvoti apie save. Jei kovosime taip, kaip Kauno „Žalgirio“ krepšininkai kovoja Eurolygoje – tikrai laimėsime“, – neabejojo D. Zubrus.

Lietuvos ir Estijos rinktinių kova dėl aukso šeštadienį prasidės 19:30 val.