Laukia kova dėl išlikimo
Vil­niaus „Ry­tas“ ir Klai­pė­dos „Nep­tū­nas“ šian­dien steng­sis su­tvir­tin­ti po­zi­ci­jas sie­kiant bi­lie­to į ki­tą tur­ny­rų Eu­ro­po­je eta­pą.

Dainiaus Adomaičio treniruojamas „Rytas“ šiuo metu yra sudėtingoje situacijoje. Vieną pergalę ir tris pralaimėjimus Europos taurės turnyro E grupėje turintys Lietuvos vicečempionai užima paskutinę, ketvirtą vietą.

Šį vakarą „Top 16“ etape Vilniaus krepšininkai Belgrade susitiks su „Partizan“, o po savaitė savo arenoje priims klubą „Monaco“. Minėti varžovai turi po dvi pergales, į priekį praleisdami triskart laimėjusią Vokietijos komandą Berlyno ALBA.

„Rytui“ klysti jau nebegalima. Norėdama patekti į kitą etapą Vilniaus ekipa privalo laimėti abi likusias rungtynes. Pirmame rate Belgrado klubą mūsiškiai nugalėjo 80:74, „Monaco“ krepšininkų įveikti nepavyko – 70:75.

„Ryto“ strategas D. Adomaitis sutinka, jog rungtynės Belgrade bus gyvybės ir mirties klausimas. Jo teigimu, akistatai su „Partizan“ auklėtiniai rengėsi įprastai.

Treneris prisibaimina atmosferos, tvyrančios „Partizan“ arenoje. „Pirmas iššūkis mums bus susidoroti su atmosfera psichologiškai, – prieš kelionę kalbėjo D. Adomaitis. – Varžovai turi išskirtinę salę ir tuo puikiai naudojasi“.

Varžybų išvakarėse „Ryto“ krepšininkus aplankė ir klubo prezidentas Antanas Guoga, savo kalbomis pabandęs motyvuoti krepšininkus.

Tuo metu „Neptūno“ krepšininkai šiandien Graikijoje žais su Patrų „Promitheas““ ekipa. Kiek daugiau galimybių nei vilniečiai patekti į FIBA Čempionų lygos atkrintamąsias varžybas turinti uostamiesčio ekipa yra iškovojusi šešias pergales ir D grupėje žengia penkta. Į kitą etapą pateks keturi klubai. Graikijos komanda iškovojo aštuonias pergales ir užima antrą vietą.

Iš D grupės rami tiktai 9 pergales iškovojusi Bolonijos „Virtus“ komanda, tuo metu dėl 2–4 vietų ir bilietų į atkrintamąsias varžybas kovoja penkios ekipos. Trečią ir ketvirtą vietas užimančios Stambulo „Besiktas“ ir Ostendės „Filou“ ekipos artimiausius konkurentus – „Neptūną“ ir Strasbūro SIG – lenkia viena pergale.

„Neptūno“ strategas Kazys Maksvytis įsitikinęs, jog visos galimybės – jų pačių rankose. Jei „Neptūnas“ surinktų po lygiai pergalių su „Besiktas“ arba Strasbūro ekipa, užimtų aukštesnę vietą, nes turi tarpusavio rungtynių pranašumą.