Kuklūs Lukos Modričiaus duomenys tapo pranašumu
„Še­šė­li­nis fut­bo­lo did­vy­ris ta­po ma­to­mas“, – taip pra­ncū­ziš­kos por­ta­lo goal.com ver­si­jos žur­na­lis­tas api­bū­di­no šie­met vi­su ryš­ku­mu su­tvis­ku­sią pa­sau­lio fut­bo­lo žvaigž­dę Lu­ką Mod­ri­čių.

Prie visų šiemet gautų titulų 33 metų kroatas pirmadienį pridėjo ir Prancūzijos žurnalo „France Football“ surengtų geriausio 2018 metų pasaulio futbolininko rinkimų trofėjų – „Auksinį kamuolį“.

Pastaruosius 10 metų „Auksinio kamuolio“ savininku tapdavo portugalas Cristiano Ronaldo arba argentinietis Lionelis Messi. 2007-aisiais šį prizą pelnė brazilas Kaka.

Šįkart C. Ronaldo rinkimuose liko antras, o L. Messi – penktas. Abu futbolininkai „Auksinį kamuolį“ yra laimėję po penkis kartus. Trečią vietą užėmė Madrido „Atletico“ ir Prancūzijos rinktinės 27-erių narys Antoine'as Griezmannas.

Goal.com: „Modričius nėra šiuolaikinio futbolo jėgos įsikūnijimas, bet šešėlinis futbolo didvyris tapo matomas. Jis – šiuolaikinis Prometėjas.“

Prieš 20 metų Kroatijos futbolininkas „France Football“ surengtuose rinkimuose jau buvo atsidūręs geriausiųjų trejete. Tąkart antrą vietą, atsilikęs nuo prancūzo Zinedine'o Zidane'o, užėmė Davoras Šukeras. L. Modričius – pirmas kroatas, pelnęs garbingą „Auksinio kamuolio“ prizą.

Portalas Goal.com rašė, jog L. Modričius neatitinka visuomenės sukurto geriausio futbolininko įvaizdžio. Ir nors jo duomenys kuklūs (ūgis 172 cm, svoris – 66 kg), jie tapo pranašumu.

„Jis nėra šiuolaikinio futbolo jėgos įsikūnijimas, – mintimis dalijosi goal.com žurnalistas. – Tačiau šešėlinis futbolo didvyris tapo matomas. Jis – šiuolaikinis Prometėjas. Jį galima sulyginti su maginės fantastikos veiksmo ir nuotykių kompiuterinių žaidimų serijos „The legend of Zelda“ herojumi, kuris išgelbėja pasaulį netardamas nė žodžio.“

L. Modričius šiais metais padėjo Madrido „Real“ ekipai apginti UEFA Čempionų lygos titulą, o su Kroatijos rinktine pasaulio čempionate iškovojo sidabro medalį.

Šiemet L. Modričius gavo tris prestižinius prizus: FIFA jį išrinko geriausiu sezono futbolininku, UEFA – geriausiu metų žaidėju, taip pat kroatas buvo pripažintas geriausiu pasaulio čempionato žaidėju.

Šiais metais Kroatijos rinktinėje L. Modričius žaidė 15 rungtynių, per jas įmušė du įvarčius ir atliko rezultatyvų perdavimą.

2018 metais „Real“ ekipoje kroatas sužaidė 41 rungtynes, per jas pasižymėjo kartą ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Per pastaruosius penkerius metus L. Modričius laimėjo keturis Čempionų lygos titulus. 2017–2018 metų sezone jis buvo išrinktas geriausiu turnyro saugu.

Vaikystėje L. Modričius buvo per smulkaus kūno sudėjimo, ir niekas netikėjo, kad kada nors taps profesionaliu sportininku.

Luka gimė Kroatijoje, tuometinėje Jugoslavijos sudėtyje. Tik prasidėjus Kroatijos nepriklausomybės karui serbų kovotojai padegė Lukos šeimos namus, buvo nušautas sportininko senelis. Prieglobsčio ieškanti šeima apsistojo Zadaro mieste, pigiame viešbutyje. Ten ir prasidėjo L. Modričiaus karjera.

Kamuolį nuo ryto iki vakaro jis spardydavo automobilių stovėjimo aikštelėje. Kalbos apie nenustygstantį ir nuo futbolo kamuolio neatsitraukiantį berniuką pasiekė tuometį klubo „Zadar“ prezidentą Josipą Bajlo. Nors jaunasis Luka buvo labai liesas ir pagal amžių žemas, J. Bajlo jau tada įžvelgė, kad berniukas puikiai valdo kamuolį.

Dešimtmetis Luka mėgino patekti į Splito „Hajduk“ futbolo akademiją, bet dėl savo kūno sudėjimo neįveikė atrankos. Tai vaiką nuvylė, jis jau buvo atsisveikinęs su futbolu, tačiau J. Bajlo įkalbėjo Luką grįžti ir priėmė jį į klubo „Zadar“ akademiją.

Kaip vėliau pripažino L. Modričius, futbolas jam buvo galimybė pabėgti nuo karo ir užsimiršti. Spardydamas kamuolį jis persikeldavo į kitą pasaulį, kuriame nėra karo.

„France Football“ šiemet pirmą kartą rinko ir geriausią pasaulio futbolininkę, ir geriausias metų jaunąjį futbolininką. Laurai atiteko Liono „Olympique“ (Prancūzija) komandoje žaidžiančiai 23 metų norvegei Adai Hegerberg ir devyniolikmečiam Prancūzijos rinktinės ir Paryžiaus PSG ekipos žaidėjui Kylianui Mbappe.