Kritikuojami futbolininkai nusiteikę duoti atkirtį
Pa­sku­ti­nėms UE­FA Tau­tų ly­gos rung­ty­nėms su Ru­mu­ni­ja ir Ser­bi­ja nuo an­tra­die­nio Vil­niu­je be­si­ren­gian­ti Lie­tu­vos fut­bo­lo rink­ti­nė pa­si­ry­žu­si iš­ko­vo­ti pir­muo­sius taš­kus.

Vyriausiasis treneris Edgaras Jankauskas teigė, kad jo auklėtiniams kiekvienos rungtynės yra svarbiausios, o sulaukiama kritika – varomoji jėga.

Šiuo metu Lietuvos ekipa Tautų lygos C diviziono 4 grupėje užima ketvirtą vietą ir jau neturi galimybes pakilti į B divizioną, bet dar turi teorinių galimybių pakilti į trečią vietą.

„Mums kiekvienos rungtynės yra svarbiausios. Žinau, kad rumunams tai bus žūtbūtinė dvikova. Statistiškai jiems taškai reikalingesni nei mums. Tačiau tai neturės jokios įtakos mūsų nusiteikimui“, – sakė E. Jankauskas.

Nacionalinės komandos treneris tikino, kad per ateinančius susitikimus bus proga išbandyti ir jaunuosius futbolininkus. „Palyginti su praėjusiomis rungtynėmis, turėsime pasikeitimų. Neturime traumuoto Manto Kuklio ir Nerijaus Valskio, kuriam rungtynės su Juodkalnija buvo paskutinės šį sezoną. Į rinktinę pakvietėme gerai pasirengusį Gratą Sirgėdą, taip pat šiais metais rimtai patobulėjusį Giedrių Matulevičių ir Marką Benetą, kuris pastaruoju metu sėkmingai žaidė Lietuvos A lygoje“, – aiškino jis.

Paklaustas apie dėl prastų rezultatų sulaukiamą kritiką iš futbolo bendruomenės, E. Jankauskas pabrėžė, kad tai jam ir komandai suteikia didesnę motyvaciją siekti geresnių rezultatų. „Kritika yra varomoji jėga. Viskas yra teisingai – jei komanda nepateisina lūkesčių, kritika turi būti agresyvi ir pikta. Kiekvienas aistruolis turi teisę išreikšti nuomonę, ir mes prisiimame atsakomybę“, – kalbėjo rinktinės strategas.

Vienas ekipos trenerių Rokas Garastas tvirtino, kad nacionalinė komanda yra labai motyvuota iškovoti pirmuosius taškus.

„Kuo daugiau kritikos, tuo labiau atsiranda stiprybės viduje tą kritiką nugalėti ir siekti, kad ji nepasiteisintų. Kartais tai suteikia papildomos motyvacijos ir sportinio pykčio įrodyti sau ir kitiems, kad viskas yra kitaip“, – sakė asistentas.

R. Garastas neišskyrė, kurios iš dvejų likusių rungtynių gali būti sunkesnės, tačiau dabar rinktinė maksimaliai rengiasi pirmajai dvikovai lapkričio 17 dieną su Rumunija. „Dėsime maksimalias pastangas, kad sėkmingai pasirengtume ateinančioms rungtynėms. Su abiem varžovais Vilniuje kovojome panašiai, turėjome galimybę laimėti ar sužaisti lygiosiomis, bet nepavyko. Tad dabar vykstame siekti teigiamo rezultato“, – teigė jis.

Šiandien mūsų rinktinė išvyksta į Rumuniją ir lapkričio 17-ąją Ploješčio stadione „Ilie Oana“ ji žais su šios šalies nacionaline komanda. Serbijos rinktinė lietuvius priims lapkričio 20 dieną Belgrado stadione „Partizan“.

„Bus keista žaisti rungtynes su Rumunija be žiūrovų. Neįsivaizduoju, ko galima tikėtis. Galbūt šeimininkams bus sunkiau, kai rungtyniaus esant tuščioms tribūnoms“, – sakė R. Garastas.

Iki Tautų lygos grupių varžybų pabaigos likus dviem turams, C diviziono 4 grupėje vyksta labai atkakli kova. Po keturių turų pirmauja 8 taškus turinti Serbijos rinktinė. Tašku nuo jos atsilieka Juodkalnija, dviem taškais – trečią vietą užimanti Rumunija.

„Lietuvos žinių“ inf.