Krepšinio rinktinės užduotis – kovoti dėl vietos olimpiadoje
Šių me­tų pa­sau­lio vy­rų krep­ši­nio čem­pio­na­te Ki­ni­jo­je Lie­tu­vos na­cio­na­li­nė rink­ti­nė tu­ri užim­ti 1–8 vie­tą ir tęs­ti ko­vą dėl pa­te­ki­mo į 2020 me­tų olim­pi­nes žai­dy­nes.

Taip pat komandai iškeltas tikslas patekti į 2021 metų Europos krepšinio čempionatą, kurio atranka prasidės jau šių metų lapkričio ir gruodžio mėnesiais.

Tokias užduotis Dainiui Adomaičiui ir jo treniruojamai kariaunai iškėlė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vykdomojo komiteto nariai.

Moterų nacionalinė rinktinė, kurios treneriu dirba Mantas Šernius, gavo užduotį patekti į 2021 metų Europos krepšinio čempionatą. Mūsiškės atrankos turnyro kovas pradės lapkričio mėnesį.

Praėjusioje universiadoje triumfavusi Lietuvos studentų krepšinio rinktinė šiais metais titulo negins, nes Lietuvos studentų sporto asociacija neužregistravo komandos.

„Esame labai nustebę, kad mūsų komanda nebuvo užregistruota dalyvauti universiadoje, nes rezultatai buvo labai geri. Norėjome, kad finansavimas studentams pasirengti ir dalyvauti universiadoje mums ir Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerijai būtų padalytas po lygiai. Argumentai nėra aiškūs ir šiais metais mes šios komandos neturėsime“, – teigė LKF generalinis sekretorius-direktorius Mindaugas Špokas.

LKF taip pat patvirtino Lietuvos U20 jaunimo vaikinų ir U18 jaunių merginų rinktinių vyriausiuosius trenerius. Dvidešimtmečiams vaikinams vadovaus Donaldas Kairys, o aštuoniolikmetėms merginoms – Vytautas Pliauga. U20 jaunuoliams šių metų Europos pirmenybėse keliamas tikslas patekti į aštuntuką, o V. Pliauga su auklėtinėmis turėtų užimti 5–12 vietą. To paties Europos čempionate reikalaujama ir iš U20 jaunimo merginų rinktinės, vadovaujama Daliaus Ubarto.

Šalies devyniolikmečiai šiemet kausis planetos pirmenybėse. Gedimino Petrausko treniruojamai komandai LKF iškėlė tikslą būti aštuntuke.

Aštuoniolikmečiai, su kuriais dirba Tomas Gaidamavičius, Europos čempionate turi nenusiristi žemiau aštuntos pozicijos.

Jauniausiems, šešiolikmečiams, vaikinams, dirbantiems su Rolandu Rakučiu, Europos čempionate reikia patekti į aštuntuką. O šešiolikmetėms, treniruojamoms Viliaus Stanišausko, keliama užduotis Europoje užimti 5–12 vietą.