Kovos ant ledo
Vy­rų olim­pi­nis le­do ri­tu­lio tur­ny­ras Pjong­čan­ge fa­vo­ri­tams pra­si­dė­jo su­nkiais iš­ban­dy­mais.

Niekas neabejojo, kad JAV rinktinė, suburta be geriausių NHL žaidėjų, olimpiadoje nebus favoritė, net kažin ar nelaikoma rimta pretendente į medalius. Tačiau vargu ar kas nors galėjo prognozuoti, jog amerikiečiai pralaimės slovėnams. O tai nutiko jau per pirmą dvikovą – JAV ledo ritulininkams teko pripažinti Slovėnijos pranašumą 2:3.

Rungtynių herojumi tapo praeityje NHL trumpai žaidęs slovėnų kapitonas Janas Muršakas. Trečio kėlinio pabaigoje jis išlygino rezultatą ir pratęsimo pradžioje pelnė pergalingą įvartį.

Paskui iškart buvo prisiminti iškalbingi statistiniai faktai, įrodantys abiejų valstybių galimybes ledo ritulio pasaulyje. 2017-ųjų duomenimis, Slovėnijoje buvo 958 registruoti ledo ritulininkai vyrai, JAV tokių turėjo 480 tūkstančių.

Kai prieš ketverius metus slovėnai Sočio olimpiadoje pasiekė ketvirtfinalį, jų žvaigždė Anže Kopitaras ištarė skambią frazę: „Mūsų žaidėjų pasirinkimas mažas, bet turime tikrai gerus 25 ledo ritulininkus.“

Pagrindiniai turnyro favoritai Rusijos atletai (OAR) pirmosiose rungtynėse patyrė šaltą dušą – 2:3 pralaimėjo Slovakijos rinktinei. Kiek vėliau treneris Olegas Znarokas pažėrė saviškiams nemažai kritikos, o šie sportinį pyktį išliejo vakar, sutriuškindami slovėnus 8:2. Pastaruosius šis mačas grąžino į realybę.

„Rusai viskuo pranoko mus – buvo greitesni, stipresni ir labiau kvalifikuoti. Dirbome sunkiai, tačiau klydome, mums per sunku su jais konkuruoti“, – pripažino J. Muršakas.

Ir tai tikriausiai dar ne viskas, ką gali Rusijos ledo ritulininkai. O. Znarokas pasibaigus pergalingoms rungtynėms pareiškė, kad jo komanda pademonstravo tik 60 proc. savo galimybių.

Olimpiados ledo ritulio turnyre po varžybų grupėse savo pasirodymą toliau tęs visos rinktinės. Keturios tiesiogiai pateks į ketvirtfinalį, o likusios aštuonios kovos papildomame atrankos etape.

Rezultatai

A grupė. Čekija – Pietų Korėja 2:1 (2:1, 0:0, 0:0), Šveicarija – Kanada 1:5 (0:2, 0:2, 1:1).

B grupė. Slovakija – OAR 3:2 (2:2, 0:0, 1:0), JAV – Slovėnija 2:3 (1:0, 1:0, 0:2, 0:1), JAV – Slovakija 2:1 (1:1, 0:0, 1:0), OAR – Slovėnija 8:2 (2:0, 4:1, 2:1).

C grupė. Suomija – Vokietija 5:2 (2:1, 2:0, 1:1), Norvegija – Švedija 0:4 (0:2, 0:0, 0:2).