Keisis Čempionų lygos atrankos sistema
Šią sa­vai­tę ėmė aiš­kė­ti pir­mie­ji UE­FA Čem­pio­nų ly­gos ket­virt­fi­na­lio da­ly­viai, nors kai ku­rių klu­bų ga­li­my­bė­mis žais­ti šia­me eta­pe bu­vo ne­abe­jo­ja­ma jau po pir­mų­jų aš­tunt­fi­na­lio su­si­ti­ki­mų.

Per pirmus mačus „Liverpool“ 5:0 sutriuškino „Porto“ komandą, Miuncheno „Bayern“ tokiu pačiu rezultatu – Stambulo „Besiktas“, o „Manchester City“ 4:0 – „Basel“. Tokios tendencijos, anot Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) prezidento Aleksandero Čeferino, kelia didelį susirūpinimą.

Praėjusią savaitę UEFA kongrese Bratislavoje A. Čeferinas pareiškė „kovosiantis dantimis ir nagais“, kad sumažintų atskirtį tarp turtingųjų klubų ir kuklesnį biudžetą turinčių komandų.

Slovėno teigimu, būtina siekti, kad galimybę gerai pasirodyti Čempionų lygoje turėtų ir Rytų Europos klubai, ne tik keli galingieji.

„Turime išdrįsti persvarstyti savo modelius. Visų pirma, būtina sukurti didesnį konkurencijos balansą. Tai vienas didžiausių iššūkių, su kuriais susiduria ateities futbolas, – sakė A. Čeferinas. – Kovosiu dantimis ir nagais, kad atkurčiau pusiausvyrą tarp klubų. Vis dėlto negaliu prižadėti, kad Bukarešto „Steaua“ ar Belgrado „Crvena Zvezda“ klubų pavadinimai bus išgraviruoti ant Čempionų lygos trofėjaus.“

Abu minėti klubai laimėjo Čempionų lygos taurę 1986 ir 1991 metais.

UEFA tuo pat metu patvirtino naują Čempionų lygos atrankos varžybų sistemą. Pagal ją, pagrindiniame grupių varžybų etape po 4 garantuotas vietas iš karto gaus Ispanijos, Vokietijos, Anglijos ir Italijos klubai, po 2 – Prancūzijos ir Rusijos komandos, po 1 – ekipos iš Portugalijos, Ukrainos, Belgijos ir Turkijos.

Tuo metu per atrankos varžybas į elitą pateks tik 12 klubų. Todėl mažesnių valstybių čempionų šansai iš karto sumenks.