Kauno „Žalgiris“ vidurio puolėjo nebeieškos
Is­to­ri­nio se­zo­no nuo­tai­ko­mis vis dar gy­ve­nan­tis Kau­no „Žal­gi­ris“ to­liau in­ten­sy­viai for­muo­ja su­dė­tį ar­tė­jan­čio se­zo­no ko­voms ir pra­dė­jo nuo ne­di­de­lių po­ky­čių vi­du­rio puo­lė­jų gran­dy­je.

Ryškiausiomis spalvomis Kaune atsiskleidęs Brandonas Daviesas sutartį su komanda pratęsė dar balandžio mėnesį, po kurio tapo pagrindiniu pergalių Eurolygos ketvirtfinalyje ir „Betsafe-LKL“ finaluose kalviu.

Vidurio puolėjų grandies formavimą užbaigia į Kauną susigrąžintas vienas talentingiausių savo kartos žaidėjų Laurynas Birutis. / Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Savo ruožtu du sezonus su žaliai-baltais marškinėliais praleidęs Antanas Kavaliauskas turėjo įdomių pasiūlymų iš kitų komandų, tačiau jų atsisakė ir nusprendė likti Kaune.

„Atstovauti „Žalgiriui“ – didžiausias malonumas ir garbė. Šioje komandoje jaučiuosi savas, atmosfera rūbinėje ir „Žalgirio“ arenoje neįtikėtina, visi esame tarsi šeima, tad ilgai nedvejojęs nusprendžiau nesidairyti į kitus pasiūlymus ir sutikau su siūlomomis naujomis kontrakto sąlygomis. Malonu būti komandoje, kurioje svarbiausios savybės – tęstinumas, lietuviškas branduolys bei aukščiausių tikslų siekimas“, – apie naują vieneriems metams sudarytą sutartį kalbėjo aukštaūgis.

Nuo suolo kylančio vidurio puolėjo rolę turėjęs A. Kavaliauskas taip pat buvo naudingas komandai viso sezonu metu – LKL čempionate jis fiksavo 7,4 taškų ir 3,1 atkovotų kamuolių vidurkį, o istoriniame Eurolygos sezone į kauniečių žaidimą įnešdavo 5,7 taško bei 2,6 atkovoto kamuolio.

Vidurio puolėjų grandies formavimą užbaigia į Kauną susigrąžintas vienas talentingiausių savo kartos žaidėjų Laurynas Birutis. Jis pakeis Martyną Sajų, su kuriuo sutartis nebuvo pratęsta.

Praėjusią vasarą L. Birutis metams buvo paskolintas „Šiaulių“ komandai. Ten žalgirietis demonstravo fantastišką žaidimą, padėjo Saulės miesto komandai po metų pertraukos sugrįžti į atkrintamąsias varžybas ir tapo naudingiausiu reguliariojo sezono krepšininku.

Per 40 sužaistų rungtynių 20-metis bokštas vidutiniškai rinko 15,1 taško, atkovodavo 7,2 kamuolio.