Kaip Ignas Barysas JAV išsikovojo pagarbą
„Ko­kį Ig­ną Ba­ry­są rin­ge pa­ma­tys žiū­ro­vai? Leng­vą, aš­trų, grei­tą, pa­to­bu­lė­ju­sį“, – tei­gia va­sa­rą sa­vo įgū­džius Jung­ti­nė­se Ame­ri­kos Vals­ti­jo­se to­bu­li­nęs vie­nas ge­riau­sių ša­lies ko­vo­to­jų I. Ba­ry­sas.

Rugsėjo 21 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje turnyro „Dream Boxing and KOK’59 World series in Kaunas“ pagrindinėje vakaro kovoje klubo „Cunamis“ auklėtinis surems pirštines su ukrainiečiu Andrejumi Chochlovu.

„Pamačiau, išbandžiau ir supratau, kur dar turėčiau tobulėti. Nesijaučiu pasiekęs geriausią savo sportinę formą. Neskubu sakyti, kad jau dabar esu geriausia savo paties versija. Tam dar reikia laiko. Tačiau į tam tikras situacijas ringe pradėjau reaguoti kitaip, manau, tapau protingesnis“, – tik grįžęs iš JAV kalbėjo I. Barysas.

Savo įgūdžius „Jackson Wink“ akademijoje tobulinęs kaunietis džiaugėsi galimybėmis išbandyti save su aukščiausio kalibro kovotojais.

„Juk visi į Ameriką vyksta svajodami apie karjerą. Ten suvažiuoja visi alkani, norintys suplėšyti kitus ir taip įrodyti, kad yra verti geriausių įvertinimų. Į JAV veržiasi aukščiausio kalibro kovotojai iš viso pasaulio. Todėl ten yra labai įdomu dirbti“, – šypsojosi I. Barysas, tikinantis, kad „Dream Boxing and KOK‘59“ turnyrui jaučiasi pasiruošęs ypatingai gerai.

Paklaustas, kaip jautėsi tarp geriausiųjų, Ignas nė kiek nesutriko. „Prisipažinsiu, jaučiausi gerai. Nesijaučiau naujokas ar vidutiniokas. Taip, man teko nemažai įrodyti, – kalbėjo I. Barysas. – Tai nebuvo situacija, kai ateini į salę, iškeli du pirštus į viršų ir visi jau tau lankstosi. Tyliai ir ramiai reikėjo įrodinėti savo pajėgumą. Žinoma, buvo ir tokių, kurie išsidirbinėjo, daviau į kuprą vienam, antram, trečiam. Taip išsikovojau pagarbą. Ten nuolat reikia dirbti ir įrodinėti. Nes kiekvieną dieną noriu būti geresnis“.

Kovotojo teigimu, visą vasarą dirbęs tam, kad pasiektų tikslą – iškovotų pergalę Kaune, kuriame yra gimęs ir augęs.

„Kas mane pažįsta, žino, jog varau sukandęs dantis ir niekada nesidairau atgal, nesvarbu, ar ką nors skauda, ar neišsimiegojau. Visada matau tik vieną dalyką – pergalę“, – sakė sportininkas.

Sulaukęs klausimo, ką jau žino apie būsimą varžovą iš Ukrainos, I. Barysas atsakė sau būdingu stiliumi: „Nesvarbu, su kuo teks atsistoti ringe. Nebijau „kaltis“ su bet kuriuo. Svarbiausia, kad esu alkanas ir noriu pergalių“.