Kaip atrodo iš NKL į LKL persikėlę krepšininkai
Pra­ėju­sią va­sa­rą į Lie­tu­vos krep­ši­nio ly­gos (LKL) ko­man­das per­si­kė­lė dau­giau nei de­šimt Na­cio­na­li­nė­je krep­ši­nio ly­go­je (NKL) spin­dė­ju­sių krep­ši­nin­kų, ku­rie ban­do įsit­vir­tin­ti aukš­tes­nio ly­gio klu­buo­se.

Svetainė nklyga.lt apžvelgia, kaip pirmoje sezono pusėje sekėsi iš NKL į LKL persikėlusiems žaidėjams.

Pasuko į „Šiaulius“

Rezultatyviausias šiame sąraše yra 26-erių 203 cm ūgio Antanas Udras, kuris prisidėjo prie „Šiaulių“ komandos. Šiame klube krepšininkas pelno 9,4 taško, atkovoja 5,1 kamuolio, atlieka 1,4 rezultatyvaus perdavimo ir renka 10,3 naudingumo balo.

Praėjusį sezoną aukštaūgis siautėjo NKL, kai Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ gretose vidutiniškai pelnydavo 16,7 taško ir rinkdavo 21,5 naudingumo balo. A. Udras aukščiausiojoje lygoje žaidžia antrą kartą. 2013–2014 metų sezone jis dvejose rungtynėse pasirodė Prienų komandoje.

A. Udras nėra vienintelis praėjusio sezono „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkas, kuris išvyko į LKL. Stipriausiose pirmenybėse debiutavo ir puikiai praėjusį sezoną žaidę Ignas Labutis bei Rokas Stankevičius.

23 metų 202 cm ūgio R. Stankevičius kartu su A. Udru pasuko į „Šiaulių“ komandą, kurioje LKL per 10 minučių renka 3,2 taško ir 1,6 karto sugriebia kamuolį. NKL čempionate R. Stankevičius išsiskyrė pelnydamas po 14 taškų ir kamuolį atkovodamas 4,6 karto.

24 metų 199 cm ūgio puolėjas I. Labutis papildė Kėdainių „Nevėžį“ ir LKL vidutiniškai rungtyniauja po 9 minutes. Per tą laiką jis spėja pelnyti 1,9 taško ir 1,8 karto atkovoti kamuolį. NKL krepšininkas žaisdavo triskart ilgiau – po 27 minutes, pelnydavo 12,2 taško, sugriebdavo 5,7 kamuolio ir atlikdavo 2,8 rezultatyvaus perdavimo.

Čempionai – uostamiestyje ir Kėdainiuose

Trys krepšininkai į LKL išvyko ir iš NKL čempionės Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“: Džiugas Slavinskas prisidėjo prie „Neptūno“ ekipos, Aidas Einikis buvo paskolintas Kėdainių „Nevėžiui“, pastarąją ekipą papildė ir Valdas Vasylius.

Dvidešimtmetis 202 cm ūgio Dž. Slavinskas pastaruoju metu įgavo didelį trenerio Kazio Maksvyčio pasitikėjimą – per šešerias pastarąsias LKL rungtynes jis aikštelėje praleido po 18 minučių, o prie laimėtos dvikovos prieš Kauno „Žalgirį“ prisidėjo pelnydamas 12 taškų, atkovodamas 8 kamuolius ir surinkdamas 21 naudingumo balą.

Dž. Slavinskas šį sezoną per 11 su puse minutės renka 3,2 taško, 1,5 karto sugriebia kamuolį, o naudingumo balų vidurkis – 4,2. NKL šie jo rodikliai buvo atitinkamai 10,9, 6,4 ir 12,4.

Tuo metu naudingiausias praėjusio NKL sezono finalo ketverto žaidėjas 22 metų 194 cm ūgio Aidas Einikis „Nevėžyje“ aikštelę palieka surinkęs 5,5 taško (tritaškių taiklumas 32,7 proc.) ir 1,8 karto atkovojęs kamuolį. NKL čempionate jis rinkdavo po 10 taškų, o iš toli atakavo 38 proc. tikslumu.

Iš NKL čempionės Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ komandos į LKL atvyko trys krepšininkai.

35-erių 203 cm ūgio Valdas Vasylius yra LKL veteranas – jis šioje lygoje rungtyniauja jau dešimtą sezoną. Klaipėdietis po 11 metų pertraukos grįžo į „Nevėžį“, kuris buvo pirmoji krepšininko karjeros LKL stotelė. Kėdainių klube aukštaūgis vidutiniškai rungtyniauja beveik 15 minučių, renka 4,8 taško ir kamuolį atkovoja 2,5 karto. Žemesnėje lygoje jis pasižymėdavo įmesdamas 13,2 taško ir sugriebdamas 6 kamuolius.

Praėjusį sezoną „Neptūno-Akvaservis“ garbę gynė ir šį sezoną „Neptūne“ rungtyniaujantis Arūnas Mikalauskas, tačiau jis jau pernai priklausė pagrindinei Klaipėdos ekipai.

Dubleriai mesti ir į Eurolygą

Iš NKL vicečempionų Kauno „Žalgirio“ dublerių į LKL išvyko dvidešimtmetis 201 cm ūgio tauragiškis Matas Jogėla, apsivilkęs Alytaus „Dzūkijos“ marškinėlius. Šalies elito divizione puolėjas neprapuolė – Andrejaus Urlepo vadovaujamoje ekipoje per 20 minučių pelno 8,2 taško, atkovoja 5,2 kamuolio ir renka 10 naudingumo balų.

NKL jo vidurkis buvo 11,5 taško ir taip pat 5 sugriebti kamuoliai.

Iš „Žalgiris-2“ ekipos šį sezoną pagal dvigubos licencijos taisyklę pagrindinėje „Žalgirio“ komandoje LKL bei Eurolygoje žaidžia ir Rokas Jokubaitis, Lukas Uleckas bei Erikas Venskus. R. Jokubaitis LKL pelno 5,2 taško, L. Uleckas – 3,2, o E. Venskus – 2,3 taško.

Visa trijulė jau spėjo debiutuoti ir Eurolygos turnyre. L. Uleckas 5 minutes žaidė per rungtynes su Stambulo „Anadolu Efes“ ir pelnė 2 taškus, E. Venskus 3 minutėms pasirodė per akistatą su Las Palmo „Gran Canaria“, o didžiausio trenerio pasitikėjimo sulaukęs R. Jokubaitis Europos elito turnyre pasirodė per 6 rungtynes. Iš viso aikštelėje jis praleido 34,38 minutės, pelnė 10 taškų, tačiau kamuolį prarado 6 sykius.

„Rokas nesutrinka ir yra vienas tų, kurie kuo puikiausiai supranta žaidimo planą, mūsų sistemą, – jaunąjį krepšininką gyrė „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius. – Trisdešimtmečiai daro daugiau psichologinių klaidų nei jis. Jis nėra greičiausias ir labiausiai patyręs, bet supranta krepšinį. Tai žmogus, turintis labai gerą galvą ir einantis dideliais žingsniais į priekį.“

Naudingiausias atsiskleidė Utenoje

Naudingiausias praėjusio sezono NKL krepšininkas 23-ejų 197 cm ūgio Gytis Radzevičius papildė Utenos „Juventus“ ekipą, kurioje labiausiai atsiskleidė per pastarąsias penkerias rungtynes – vidutiniškai žaidė 23,8 min. ir pelnė 9,2 taško. Atleto vidurkis LKL per visas 11 rungtynių siekia 4,7 taško ir 1,9 atkovoto kamuolio.

Sekmadienį per akistatą su „Nevėžiu“ G. Radzevičius surengė karjeros pasirodymą. Per 33 minutes pataikęs 4 tritaškius iš 5 jis iš viso pelnė 19 taškų ir surinko 21 naudingumo balą. Tiesa, toks krepšininko žaidimas neišgelbėjo jo komandos nuo pralaimėjimo Kėdainiuose (93:97).

Praėjusį sezoną NKL čempionate G. Radzevičius rinkdavo 16,1 taško, o kamuolį sugriebdao 6,2 karto. Tąsyk jo naudingumo vidurkis buvo 20 balų.

Be G. Radzevičiaus, „Juventus“ komandoje žaidžia dar vienas krepšininkas, atvykęs iš NKL. Tai – 21-erių 196 cm ūgio Arnas Beručka.

Praėjusį sezoną Vilniaus „Perle“ žaidęs krepšininkas turi dvigubą licenciją ir šiemet rungtyniauja ne tik Utenos ekipoje, bet ir Molėtų „Ežerūno“ (NKL) gretose.

LKL pirmenybėse gynėjas kol kas sužaidė trejas rungtynes ir jose pasižymėjo fiksuodamas 2,3 taško. Tuo metu NKL čempionate A. Beručka renka 15,3 taško.

Praėjusio sezono rezultatyviausias NKL krepšininkas Karolis Lukošiūnas, vidutiniškai „Ežerūne“ rinkęs po 17 taškų, dar pavasarį papildė „Šiaulių“ klubą sudaręs ilgalaikę ketverių metų sutartį.

21 metų 195 cm ūgio snaiperis greitai įsitvirtino LKL, kurioje šį sezoną pelno 7,1 taško, iš toli atakuodamas 44 proc. taiklumu.

Aštuoniolikmetis Deividas Sirvydis yra vienas didžiausių „Ryto“ atradimų. / BNS nuotrauka

Tarp dviejų komandų

Rungtyniauti į LKL persikėlė trys Vilniaus „Perlo“ jaunieji krepšininkai: Deividas Sirvydis, Marekas Blaževičius ir Aistis Pilauskas. Pirmieji du turi dvigubas licencijas ir gali žaisti „Perlo“ ekipoje, tačiau kur kas dažniau rungtyniauja „Ryto“ komandoje.

18-metis 202 cm ūgio D. Sirvydis yra vienas didžiausių „Ryto“ atradimų – LKL pelno 5,4, o Europos taurės turnyre – 5,8 taško.

Per paskutines LKL antro rato rungtynes su „Šiauliais“ lemiamu metu du tritaškius pataikęs D. Sirvydis padėjo klubui iškovoti pergalę rezultatu 82:75. Iš viso jis pelnė 10 taškų.

Krepšininkas NKL sužaidė dvejas rungtynes ir pasirodė įspūdingai: per dvikovą su „Žalgiriu-2“ pelnė 33, o rungtyniaudamas su „Šilute“ – 36 taškus. Tai jam leido kartą tapti savaitės naudingiausiu žaidėju.

Tuo metu M. Blaževičius LKL renka 3,2 taško ir atkovoja 1,6 kamuolio, o A. Pilauskas pelno 2,8 taško ir atlieka 1,7 rezultatyvaus perdavimo.