Kaimynų akistata
Taip pat tre­čia­me Eu­ro­pos ly­gos at­ran­kos eta­pe ko­vo­sian­ti Ma­ri­jam­po­lės „Sū­du­va“ su­si­tiks su Lat­vi­jos čem­pio­nais Jūr­ma­los „Spar­taks“.

Pirmoji komandų akistata šį vakarą 19 val. prasidės Rygoje. „Spartaks“ negali žaisti namie, nes Jūrmalos stadionas neatitinka UEFA kriterijų.

„Sūduvos“ delegacija Rygą pasiekė dar antradienio pavakarę. Lietuvos čempionų treneris Vladimiras Čeburinas tvirtino, kad tikisi sunkių ir atkaklių kovų su „Spartaks“ komanda, kuri mūsiškiams nėra itin paranki. Marijampoliečių užduotį apsunkins ir tai, kad Aleksandro Grišino treniruojami Jūrmalos futbolininkai rungtyniauja panašiu stiliumi – mėgsta atiduoti varžovams iniciatyvą ir laukti savo progų kontratakose ar po standartinių situacijų.

Sūduviečiai šiuo metu tvirtai pirmauja A lygos čempionate. Tuo metu Latvijos Virsligoje neretai klumpantis „Spartaks“ yra tik ketvirtas ir jau 8 taškais atsilieka nuo lyderės, Valdo Dambrausko treniruojamos komandos „Riga FS“.

„Latvijos komanda Europoje atrodo solidžiai, laukia dar vienos sunkios rungtynės. Tikiuosi, kad Rygoje pavyks pasirodyti gerai ir namo grįžti su teigiamu rezultatu“, – kalbėjo „Sūduvos“ legionierius iš Brazilijos Guilherme Finkleris.

„Sūduva“ į Europos lygos trečią atrankos etapą persikėlė iškritusi iš Čempionų lygos kvalifikacijos. Marijampoliečiai joje įveikė Kipro čempionus Nikosijos APOEL (3:1 ir 0:1), bet vėliau pripažino serbų Belgrado „Crvena zvezda“ pranašumą (0:3 ir 0:2).

Prieš išvyką į Rygą Lietuvos čempionai savo gretas sustiprino legionieriumi iš Austrijos – 26-erių Danieliu Offenbacheriu. Futbolininkas tobulėjo „Salzburg“ jaunimo sistemoje ir buvo kviečiamas į visų amžiaus grupių – nuo 16-mečių iki jaunimo – Austrijos rinktines. Tiesa, įsitvirtinti Austrijos čempionate dominuojančio „Salzburg“ pagrindinėje komandoje D. Offenbacheriui nepavyko, jis buvo skolinamas kitoms šalies komandoms, o pastaruoju metu atstovavo „Wolfsberger“.

„Austrijoje žaidžiau 6 metus, tad norėjau pakeisti aplinką, šalį, – pasakojo D. Offenbacheris. – Klausiau „Sūduvos“ žaidėjo Mihreto Topčagičiaus, su kuriuo esame pažįstami, patarimo. Jis papasakojo, kad Marijampolė yra gražus miestas, „Sūduva“ – geras klubas. Apie savaitę kalbėjausi su žmona, artimaisiais, visi mane palaikė, skatino naujam nuotykiui. Dabar džiaugiuosi čia būdamas. Lietuvoje noriu tapti čempionu ir svajoju patekti į Europos lygos grupių etapą. Žinau, kad bus labai sunku, bet futbole visko atsitinka.“