Juodoji tryliktoji
Lap­kri­čio try­lik­to­ji Eu­ro­po­je rung­ty­nia­vu­siems Lie­tu­vos krep­ši­nio klu­bams pa­li­ko ne­ma­lo­nių nuo­sė­dų. Vi­si trys ša­lies klu­bai pa­ty­rė ne­sėk­mes.

Du kėlinius pagirtinai kovojęs ir madas diktavęs Vilniaus „Rytas“ susitikimo pabaigoje pristigo sėkmės. Antradienio vakarą Dainiaus Adomaičio auklėtiniai namie pralaimėjo Europos taurės turnyro rungtynes D grupės lyderiams Kazanės „Uniks“ krepšininkams – 81:87. Vilniečiams tai buvo ketvirtasis pralaimėjimas per septynerias rungtynes. Rusijos klubas laimėjo šeštą kartą ir dar prieš dvikovą buvo užsitikrinęs vietą „Top 16“ etape.

„Kazanės komanda labai patyrusi, ji pasinaudojo savo privalumais ir mūsų klaidomis. Pritrūko geresnių sprendimų, – spaudos konferencijoje po susitikimo kalbėjo D. Adomaitis. – Ketvirtame kėlinyje koją pakišo nuovargis.“

Kitiem dviems šalies klubams FIBA Čempionų lygos turnyre nepavyko atsilaikyti prieš graikiškąjį krepšinį. Panevėžio „Lietkabelio“ (2 pergalės/4 pralaimėjimai) krepšininkai svečiuose 59:65 nusileido turnyro nugalėtojų titulą ginančiam Atėnų klubui AEK (5/1), kuriame rungtyniauja Jonas Mačiulis. Aukštaičiai palūžo paskutinėmis dvikovos minutėmis, kai nesugebėjo sustabdyti AEK aukštaūgio Vince'o Hunterio.

J. Mačiulis ant parketo praleido 33 minutes, taškų nepelnė (dvitaškiai 0/2, tritaškiai 0/4), bet atkovojo 5 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

„Turėjome galimybių laimėti. Solidžiai gynėmės 36 minutes ir kantriai žaidėme puolime. Pabaigoje pernelyg daug klydome, o žaidžiant su tokia komanda kaip AEK tai yra pražūtinga. Ji mus nubaudė“, – apgailestavo „Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas.

Klaipėdos „Neptūno“ (3/3) krepšininkai namie 82:83 krito paskutinių sekundžių dramoje prieš Patrų „Promitheas“ (5/1) ekipą. Uostamiesčio ekipai tai buvo pirmasis pralaimėjimas savo arenoje. Apmaudžiausia tai, kad rungtynių pabaigoje „Neptūnas“ turėjo šešių taškų persvarą, bet vis tiek sugriuvo.

Dar vienas įspūdingas rungtynes sužaidė Klaipėdos klubo aukštaūgis Jerai Grantas. Amerikietis pelnė 18 taškų, atkovojo 16 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 31 naudingumo balą.

„Rungtyniavome vidutiniškai, laikėmės ant Tomo Delininkaičio ir Jerai Granto pečių, tačiau pralaimėjome. Mūsų vidutiniško žaidimo iškovoti pergalei nepakako“, – po rungtynių sakė „Neptūno“ strategas Kazys Maksvytis. Jo teigimu, pergalei pasiekti sutrukdė klaidos. Jų klaipėdiečiai padarė 21.

Europos taurė

„Rytas“ (Lietuva) – „Uniks“ (Rusija) 81:87 (18:18, 25:17, 15:24, 23:28). D.J. Seeley 19 tšk. (6 rez. perd.), M. Echodas 14, D. Suttonas 14 (6 atk. kam.), R. Stipčevičius ir M. Girdžiūnas po 11; E. McCollumas 26, P. Henry 18 (3–4/5, 5 rez. perd., 5 atk. kam.), J. Smithas ir M. Ndouras po 9.

FIBA Čempionų lyga

AEK (Graikija) – „Lietkabelis“ (Lietuva) 65:59 (17:13, 14:18, 16:20, 18:8). V. Hunteris 28 (9 atk. kam.), G. Larentzakis 12, D. Moraitis 7; D. Mavra 10, M. Morrisonas 9, S. Jasaitis ir S. Kulvietis po 8.

„Neptūnas“ (Lietuva) – „Promitheas“ (Graikija) 82:83 (16:14, 20:20, 19:23, 27:26). T. Delininkaitis 23 (3–5/9), J. Grantas 18 (16 atk. kam., 5 rez. perd.), K. Weaveris 9 (5 rez. perd.); T. Parksas 18 (8 atk. kam.), R. Brownas 16, A. Meieris (3–4/8) ir Ch. Saloustras (10 atk. kam.) po 12.