Jose Mourinho planas: svarbiausia – rezultatas
Po ket­ve­rių me­tų per­trau­kos Ang­li­jos klu­bas „Man­ches­ter Uni­ted“ vėl gru­mia­si UE­FA Čem­pio­nų ly­gos at­krin­ta­mo­sio­se var­žy­bo­se.

Mančesterio klubą į Europos elitą grąžino garsus Portugalijos treneris Jose Mourinho. Čempionų lygą jis laimėjo treniruodamas „Porto“ (2004 m.) ir Milano „Inter“ (2010 m.) ir siekia tapti pirmuoju treneriu, nugalėjusiu šiame turnyre su trimis skirtingais klubais. Visgi jis tikina, kad šiuo metu dar per anksti galvoti apie tokią šlovę.

„Svajonės Čempionų lygoje paprastai prasideda nuo ketvirtfinalio etapo. Aštuntfinalyje dar per anksti planuoti ateitį“, – sakė portugalas.

Pirmame aštuntfinalio mače „Man United“ Ispanijoje susitiko su „Sevilla“ klubu. J. Mourinho jau seniai garsėja kaip treneris, žaidimo grožį aukojantis dėl rezultatų. Visgi tai jam padeda laimėti titulus, nors ir sulaukia nemažai kritikos dėl nykaus žaidimo.

Būtenet taip „United“ atrodė Sevilijoje, kur pagrindinė svečių užduotis buvo nepraleisti įvarčio. Trečiadienį ispanų komanda žaidė pranašiau ir aktyviau, bet pramušti svečių gynybos ir puikiai pasirodžiusio vartininko Davido de Geos nepajėgė – 0:0.

Šias rungtynes komentavęs buvęs Anglijos rinktinės puolėjas Ianas Wrightas po mačo pratrūko: „Jie turi tiek talentingų žaidėjų, o žaidė taip nuobodžiai, visiškai neatakavo. Jei būčiau „United“ fanas, aš šlykštėčiausi. Ima depresinės nuotaikos klausantis, kad tai palankus rezultatas Mančesteriui.“

Tuo metu prie kritikos įpratęs J. Mourinho išliko visiškai ramus: „Žaidimas vyko lygiai, nors statistikos skaičiai galbūt rodo ką kita. Dėsningas rezultatas. Jei paklausite, ar jis geras, pasakysiu, kad nei geras, nei blogas.“

Visgi toks rezultatas gana „slidus“. Jei „Sevilla“ pelnys bent įvartį Mančesteryje, tuomet J. Mourinho reikės dviejų.“

Kur kas guviau vyko kitas aštuntfinalio mačas Charkove, kur čia namų rungtynes žaidžiantis Donecko „Šachtar“ klubas pademonstravo kovingumą ir atsilikdamas kovoje su „Roma“, išplėšė pergalę 2:1. „Šachtar“ galėjo laimėti didesniu skirtumu, bet paskutinėmis minutėmis neišnaudojo kelių gerų galimybių įmušti.

Romos klubo treneris Eusebio Di Francesco piktinosi, kad jo auklėtiniai pirmaudami išleido iniciatyvą ir manė, kad tai yra žaidėjų psichologinės problemos.

Atsakomieji aštuntfinalio susitikimai Mančesteryje ir Romoje vyks kovo 13 dieną.

Statistika

„Sevilla“ (Ispanija) – „Man United“ (Anglija) 0:0. Sevilija, 39 725 žiūrovai. Teisėjas – C. Turpinas (Prancūzija).

„Šachtar“ (Ukraina) – „Roma“ (Italija) 2:1 (0:1). Charkovas, 35 124 žiūrovai. Teisėjas – W. Collumas (Škotija). Įvarčiai – F. Ferreyra (52), Fredas (71); C. Underas (41).