Jonas Mačiulis: „Gaunu daug žaisti ir esu patenkintas“
Pir­ma­die­nį į Lie­tu­vą drau­ge su At­ėnų AEK (Grai­ki­ja) eki­pa at­skri­do Jo­nas Ma­čiu­lis ir ry­toj Pa­ne­vė­žy­je stos prieš „Liet­ka­be­lį“. Tai bus FI­BA Čem­pio­nų ly­gos try­lik­to tu­ro rung­ty­nės.

Graikijos klubas jau yra užsitikrinęs vietą atkrintamosiose varžybose, tuo metu „Lietkabelis“, likus dviem turams iki reguliariojo sezono pabaigos, jau nebeturi vilčių patekti į kitą etapą.

– Ką galite pasakyti būsimas rungtynes? – Vilniaus oro uoste pasiteiravome Jono Mačiulio.

– Jos turėtų būti geros. Panevėžio komanda demonstruoja neblogą sportinę formą. Žinoma, jos žaidimas banguoja, bet namie ji žaidžia susikoncentravusi. Turėtų būti įnirtinga kova.

– Kaip pats jaučiatės AEK komandoje?

– Gerai. Sezonas jau įsibėgėjo, ateina linksmoji pusė, kur prasideda kovos dėl vietų ir titulų. Laukiame jų.

– Sąlygos, palyginti su ankstesniais klubais, Atėnuose geros?

– Mūsų klubą pavadinčiau kylančiu. Jis turi gerą finansinę bazę, treniruočių ir varžybų sąlygos – tokios pat kaip Atėnų klubo „Panathinaikos“, nes treniruojamės ir žaidžiame toje pačioje salėje, kaip ir „Panathinaikos“, tik drabužinės skirtinguose salės galuose. Viskas gerai. Šiaip nemėgstu lyginti. Kai kurių dalykų ir negalima sulyginti. O kas dėl krepšinio – gaunu daug žaisti ir esu patenkintas.

– Netrukus – vasario viduryje – skrisite į Rio de Žaneirą, kur vyks FIBA Tarpžemyninės taurės varžybos. Ko iš jų tikitės?

– Tai bus šešių dienų kelionė, žaisime dvi rungtynes. Devynių valandų laiko skirtumas. Bus įdomu.

– Prieš keturis metus Tarpžemyninę taurę laimėjote su Madrido klubu „Real“. Kokios dabar jūsų komandos galimybės?

– Tuomet nebūdavo pusfinalių ir su ta pačia komanda žaidėme du kartus. Dabar bus keturios komandos, kiekvieno žemyno čempionės. Aišku, NBA savo čempionų nesiunčia, bet bus Plėtros lygos čempionai. Visi šiais laikais moka žaisti krepšinį. Nepamirškime ir laiko skirtumo. Mūsų noras – laimėti. Bet pagyvensime – pamatysime.

– Dėl šių varžybų greičiausiai ir rinktinei negalėsite padėti pasaulio čempionato atrankos rungtynėse su Olandija ir Italija?

– Dar nežinau. Rinktinė su olandais ir italais žais vėliau, o mes į Atėnus grįšime vasario 20 dieną. Tad pakaktų laiko prisijungti. Bet žiūrėsime, kaip jausimės po kelionės. O dabar svarbiau – likusios Čempionų lygos rungtynės. Norime grupėje užimti pirmą vietą, todėl negalime pralaimėti. Nors ta pirma vieta daug ko negarantuoja, bet vis tiek yra linksmiau būti pirmiems. Tad dar iki rinktinės yra ką nuveikti ir ką apgalvoti (šypsosi).

– Pusfinalio varžovas Tarpžemyninėje taurėje jau aiškus – „San Lorenzo de Almagro“ iš Argentinos. Ar bent kiek šiuo klubu pasidomėjote?

– Ne. Po paskutinių komandos rungtynių turėsime dešimt dienų rengtis Tarpžemyninės taurės turnyrui. Laiko bus pakankamai.

– Seniai jus matėme bežaidžiantį Lietuvos klube. Netraukia žaisti savame krašte?

– Mane visą laiką traukia link namų, bet negaliu savęs pasirašyti į Kauno „Žalgirį“ (juokiasi).

– Sekate Kauno ekipos pasirodymą Eurolygoje?

– Žinoma. Gal komandai dabar ne taip sekasi, kaip visi laukėme ir tikėjomės po sėkmingo praėjusio sezono. Bet „Žalgiris“ dar turi visas galimybes patekti į ketvirtfinalį. Linkiu jiems patekti į aštuntuką.