Jaunoji Lietuvos pulo žvaigždė skriaudė tituluotus lenkus
20-me­tis Pi­jus La­bu­tis ne­nus­to­ja ste­bin­ti. Sa­vait­ga­lį jis su­žlug­dė net ke­lių pa­sau­li­nio ly­gio Len­ki­jos pu­lo žvaigž­džių vil­tis lai­mė­ti pres­ti­ži­nį POL TOUR var­žy­bų eta­pą Kent­šy­ne.

Tituluotieji M. Fortunskis ir T. Kaplanas, kuriuos grėsmingais varžovais laiko bet kuris pasaulio pulo žaidėjas, turėjo pripažinti mūsų vunderkindo pranašumą.

Pergalė itin saldi, žinant, kad Lenkijos pulo mokykla laikoma viena iš stripriausių, jos komanda yra kviečiama dalyvauti prestižinėse „World Cup“ varžybose. Dar niekad lietuviams nebuvo pavykę patekti net į POL TOUR etapo pusfinalį, nekalbant apie pergalę.

Pirmą savaitgalio staigmeną Pijus pateikė dar prieš prasidedant pulo kovoms. Apšildamas jis laimėjo atvirąjį Lenkijos karambolio čempionatą. Tai „prancūziška“ biliardo rūšis, kai žaidžiama ant stalo be kišenių, tik trimis rutuliais ir smūgiuojant reikia palietus vieną rutulį kitą paliesti bent nuo trijų (ar daugiau) bortų. Įdomu tai, kad nė vienoje Lietuvos biliardinėje nėra karambolio stalo, užtat Lietuvoje turime Lenkijos čempioną.

Pats Pijus savo pasiekimu džiaugėsi, bet kaip visada išliko kuklus:

„Turnyro lygis buvo labai aukštas, visi žaidė kokybišką pulą. TOP16 etape reikėjo itin susikaupti, nes laimėti titulą galėjo bet kuris žaidėjas. Arba tu renki serijas, arba renka varžovas. Sekėsi išmušti, tas suteikė pasitikėjimo kabintis į kiekvieną progą. Tai leido susitvarkyti su jauduliu, žaisti užtikrintai ir tuo pačiu mėgautis žaidimu, o tada viskas ir sekasi.

Prieš vykdamas nesitikėjau laimėti, nes Lenkijoje visuomet būna itin sunku, tuo labiau sezono pradžioje buvo nedidelė duobelė žaidime. Laimėtas „Poltur“ etapas pridės daug pasitikėjimo kituose sezono turnyruose. O laimėtas karambolio titulas itin netikėtas, nes jį žaidžiau tik antrą kartą gyvenime,“ – sakė P. Labutis.

Asmeninio albumo nuotrauka