Jau žinomi stipriausiųjų ketvertuko varžovai
Į Čem­pio­nų ly­gos pus­fi­na­lį iš­ko­pė ke­tu­rių skir­tin­gų vals­ty­bių fut­bo­lo klu­bai. O va­kar UE­FA būs­ti­nė­je Nio­ne (Švei­ca­ri­ja) jie bu­vo su­skirs­ty­ti į dvi po­ras.

Legendinio Ukrainos futbolininko Andrijaus Ševčenkos ranka lėmė, kad vienoje poroje dėl teisės žaisti finale kausis Miuncheno „Bayern“ (Vokietija) ir Madrido „Real“ (Ispanija), kitoje – „Liverpool“ (Anglija) ir „Romos“ (Italija) klubai.

Didžiausią susidomėjimą neabejotinai kels „Bayern“ ir „Real“ klubų kaktomuša. Stipriausiu Europos klubu vokiečiai yra tapę 5, ispanai – net 12 kartų. Be to, „Real“ siekia jau trečiojo Čempionų lygos trofėjaus iš eilės.

Pernai pakeliui link titulo „Real“ eliminavo Miuncheno ekipą ketvirtfinalyje (2:1 ir 4:2).

Tuo metu „Liverpool“ atsivėrė reali galimybė po netrumpos pertraukos vėl iškovoti prestižinį trofėjų, nes anglų varžovės „Romos“ komandos šansai triumfuoti turnyre vertinami prasčiausiai. Čempionų lygos taurę „Liverpool“ iškovojo penkis kartus, o paskutinį kartą tą padarė 2005 metais. „Roma“ tokiais titulais pasigirti kol kas negali.

Įdomu, kad „Liverpool“ snaiperis Mohamedas Salah aikštėje stos prieš buvusią savo komandą. Praėjusią vasarą „Roma“ pardavė egiptietį Liverpulio klubui už 42 mln. eurų.

„Ką galėjome padaryti? M. Salah sutartis galiojo dar metus. Galėjome jį išlaikyti komandoje ir paskui negauti nė cento, arba parduoti jį ir uždirbti. Nesame tokie turtingi kaip kiti klubai, tad pasirinkome antrą variantą“, – paaiškino „Romos“ prezidentas Jamesas Pallotta.

Pirmieji pusfinalio mačai bus žaidžiami balandžio 24–25, atsakomieji – gegužės 1–2 dienomis.

Šio sezono turnyro finalas vyks gegužės 26 dieną Ukrainos sostinės Kijevo Olimpiniame stadione.

Nione buvo traukiami ir Europos lygos pusfinalio burtai. Po ceremonijos tapo aišku, kad balandžio 26 ir gegužės 3 dienomis susitiks „Marseille“ (Prancūzija) ir „Salzburg“ (Austrija) bei Londono „Arsenal“ (Anglija) ir Madrido „Atletico“ (Ispanija) klubai.

Europos lygos finalas vyks gegužės 16 dieną Lione, Prancūzijoje. Turnyro nugalėtojai gaus kelialapį į kito sezono Čempionų lygos varžybas, jei šios teisės nebus iškovoję nacionaliniame čempionate.