Jau sudėtinga suskaičiuoti visus A. Šerkšnienės rekordus
„Ma­ma jau se­niai lau­kė šio re­kor­do“, – nau­ją Lie­tu­vos re­kor­di­nin­kę Ag­nę Šerkš­nie­nę svei­ki­no Ed­ga­ras Ma­tu­se­vi­čius, 34 me­tus grei­čiau­sia is­to­ri­jo­je ša­lies 400 me­trų bė­gi­ke ga­lė­ju­sios va­din­tis Da­lios Ma­tu­se­vi­čie­nės sū­nus.

Sekmadienį Šo de Fone (Šveicarija) vykusiose varžybose A. Šerkšnienė vieną ratą stadione įveikė per 50,99 sek. ir šiemet jau penktą kartą pasiekė rekordą. Dėl tokio rezultato į ją susmigo visos Europos lengvosios atletikos specialistų akys – dvejų metų laikotarpiu greičiau negu lietuvė bėgo vos trys europietės.

„Pagal planą rengėmės šioms varžybos, ir rezultatas buvo numatytas geras. Prieš varžybas jaučiau didesnį nuovargį, nei jis turėjo būti, bet tikėjau, kad galiu gerai bėgti“, – džiaugėsi pasiekimu A. Šerkšnienė.

Praėjusi savaitė bėgikei buvo neįprasta: ketvirtadienį iš Šveicarijos į Vilnių turėjusi atskristi lengvaatletė nespėjo į jungiamąjį skrydį Frankfurte, todėl kelionė į gimtinę truko daugiau kaip pusę paros. Į viešbutį ji atvyko jau gerokai po vidurnakčio.

Penktadienį A. Šerkšnienė, nepaisydama nuovargio, su komandos draugėmis „Cosma“ taurės varžybų 4 x 400 m estafetės rungtyje pasiekė puikų rezultatą – 3 min. 33,03 sek. – ir beveik užsitikrino teisę su ekipa dalyvauti Europos čempionate.

O sekmadienį, jau grįžusi į Šveicariją, lietuvė pagerino D. Matusevičienės rekordą ir „Resisprint International“ varžybose finišavo trečia. Ją aplenkė tik šveicarė Lea Sprunger (50,52 sek.) ir olandė Lisanne De Witt (50,96 sek.). Visos trys prizininkės pasiekė geriausius sezono rezultatus žemyne.

„Pirmus 200 metrų buvau priekyje, paskui mane aplenkė L. Sprunger. Pažįstu šią bėgikę, ji – stipri, tad žinojau, kad laukia kova. Tikėjausi, jog atstumas tarp mūsų nebus per didelis, bėgsime viena šalia kitos ir galėsime kovoti, – kalbėjo A. Šerkšnienė. – O olandės nemačiau, ji išlindo paskutiniame žingsnyje – man tai gera pamoka. Šiuo atveju man nėra svarbi trečioji ar antroji vieta, svarbiausia – rezultatas ir Lietuvos rekordas.“

Suskaičiuoti visus lengvaatletės laimėjimus tampa sudėtinga: žiemą ji tris kartus gerino uždarųjų patalpų 400 m bėgimo šalies rekordus (52,93 sek., 52,81 sek. ir 52,62 sek.), o birželio pradžioje 200 metrų įveikė per 23,21 sek. ir pagerino 18 metų išsilaikiusį Agnės Visockaitės-Eggerth rezultatą. „Šis rekordas – pats mieliausias, jo labiausiai norėjau. Nepaprastai džiaugiuosi“, – šypsodamasi tikino A. Šerkšnienė.

Rekordinis rezultatas suteikė lengvaatletei galimybę tiesiogiai patekti į Europos čempionato pusfinalį: dvylikai geriausius sezono rezultatus turinčių bėgikių atrankoje varžytis nereikės. Tiesa, savo pozicijos reitinge lietuvė nesureikšmina – pasirodymą Europos čempionate lems ne tai.

„Reitinge nukritau iš antrosios vietos į trečiąją, bet nemanau, jog reitingai yra svarbūs. Viskas priklausys nuo to, ką tą dieną parodysi“, – sakė A. Šerkšnienė.