Jaromiras Jagras baigia karjerą NHL
Le­gen­di­niu va­di­na­mas Če­ki­jos le­do ri­tu­li­nin­kas 45-erių Ja­ro­mi­ras Jag­ras bai­gia kar­je­rą stip­riau­sio­je pa­sau­lio ly­go­je NHL ir grįž­ta rung­ty­niau­ti į tė­vy­nę.

Vyriausiam NHL žaidėjui vasario 15 dieną sukaks 46-eri. Šioje lygoje jis debiutavo 1990-aisiais būdamas vos 18 metų ir pirmus du sezonus su Pitsbergo „Penguins“ klubu iškovojo Stanley taurę (1991 ir 1992 m.).

Be „Penguins“, J. Jagras taip pat žaidė Vašingtono „Capitals“, Niujorko „Rangers“, Filadelfijos „Flyers“, Dalaso „Stars“, Bostono „Bruins“, Naujojo Džersio „Devils“, Floridos „Panthers“ ir Kalgario „Flames“ klubuose, tris sezonus praleido atstovaudamas Rusijos Omsko „Avangard“ komandai.

J. Jagras yra rezultatyviausias NHL žaidėjas iš dar tęsiančių karjerą ledo ritulininkų. Pagal visos karjeros metu pelnytus taškus (1 914 tšk.) jis nusileidžia tik kanadiečiui Wayne'ui Gretzky (2857 tšk.).

Per savo karjerą NHL čempionate garsusis čekas sužaidė 1733 rungtynes. Tai trečias rezultatas visoje lygos istorijoje.

„Labai mėgstu šį sportą. Todėl dariau viską, kad galėčiau žaisti ledo ritulį kuo ilgiau“, – sakė veteranas.

Vienas buvusių jo trenerių Peteris Laviolette'as nurodė priežastis, kodėl J. Jagras žaidžia taip ilgai: „Jis labai rūpinosi savo kūnu ir sunkiai treniravosi. Tai padėjo J. Jagrui rungtyniauti aukščiausiu lygiu.“

Tačiau baigti profesionalo karjeros J. Jagras dar neketina. Palikęs Kalgarį, jis grįžta rungtyniauti į Čekiją ir žais „Kladno“ ekipoje.

„Esu dėkingas „Flames“ klubui ir visam Kalgariui, kad mane priėmė labai svetingai ir šiltai. Vis dėlto nutariau, kad dabar man geriausia bus rungtyniauti Čekijoje, Kladno klube“, – aiškino J. Jagras.

Čekų puolėjas taip pat priklauso vadinamajam „Trigubo aukso“ klubui. Kartu su dar 26 ledo ritulininkais jis yra laimėjęs tris didžiausius turnyrus – NHL (1991 ir 1992 m.), olimpines žaidynes (1998 m.) ir pasaulio čempionatą (2005 ir 2010 m.). J. Jagras taip pat 12 kartų rinktas geriausiu Čekijos ledo ritulininkų ir kartą – geriausiu visos šalies sportininku.