Japonų čiuožėjo organizme aptikta draudžiamo diuretiko
Čiuo­žė­jas iš Ja­po­ni­jos Kei Sai­to ta­po pir­muo­ju spor­ti­nin­ku, įkliu­vu­siu dėl do­pin­go var­to­ji­mo šių me­tų Pjong­čan­go olim­pi­nė­se žai­dy­nė­se.

Kaip praneša Tarptautinis sporto arbitražo teismas (CAS), K. Saito neperėjo dopingo testo, atlikto dar prieš olimpiadą. 21 metų sportininkas buvo priverstas palikti Pjongčangą, tačiau atkakliai neigia savo kaltę.

Čiuožėjo organizme aptikta acetazolamido. Tai draudžiamas diuretikas, atliekantis kitų preparatų maskavimo funkcijas. Acetazolamidas taip pat vartojamas įvairių ligų, nuo epilepsijos iki širdies nepakankamumo, atvejais, bet tarp sportininkų paplitęs dėl maskavimo funkcijos. Pasitelkiant jį organizme galima nuslėpti sportininkų rezultatus gerinančius preparatus ar apsunkinti jų aptikimą.

Pjongčango olimpiadoje K. Saito startuoti dar nespėjo, o antradienį jis turėjo varžytis vyrų 5000 m greitojo čiuožimo trumpuoju taku estafetės rungtyje. CAS pranešė, kad japonas yra laikinai suspenduojamas nuo visų varžybų.

„Esu šokiruotas, nes niekada nesu vartojęs dopingo. Visuomet palaikiau antidopingo programas. Nesu vartojęs steroidų, tad man nereikėjo ir maskuojančių preparatų. Padarysiu viską, kad įrodyčiau savo nekaltumą“, – tikino K. Saito.

Žmogaus biologijos studentas K. Saito, kurio sesuo Hitomi taip pat varžosi Pjongčange, yra pirmas dopingo testo neišlaikęs japonų atletas žiemos olimpiadose. Japonijos olimpinės delegacijos vadovas Yasuo Saito patvirtino, kad abu čiuožėjo mėginiai buvo teigiami, tad šiam įrodyti savo nekaltumą galimybių beveik nėra.

Demaskavus Rusijos valstybės remtą dopingo sistemą per praėjusią 2014 metų žiemos olimpiadą Sočyje, Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) kartu su Pasauline antidopingo agentūra (WADA) dar labiau sugriežtino kovą su nelegalių preparatų vartojimu.