Istorinis pasiekimas: antrąkart anglus FIFA 2018 įveikę belgai užsikabino bronzos medalius
Bel­gi­jos rink­ti­nė pir­mą kar­tą is­to­ri­jo­je pa­sau­lio fut­bo­lo čem­pio­na­te už­si­ka­bi­no bron­zos me­da­lius, kai ko­vo­je dėl tre­čio­sios vie­tos jie įvei­kė Ang­li­jos rink­ti­nę 2:0 (1:0), ku­rie po an­tro­jo įvar­čio nu­lei­do ran­kas ir su­si­tai­kė su užim­ta ket­vir­tą­ja vie­ta.

Abi rinktinės turėjo susiimti po pralaimėjimų, kuriuos patyrė pusfinaliuose ir kovojo dėl trečiosios vietos. Dažnai tokios rungtynės kritikuojamos dėl to, kad yra beprasmiškos.

Tiesa, Belgijos treneris Roberto Martinezas pabrėžė, kad šios rungtynės – istorinis šansas Belgijai, kuri dėl trečiosios vietos kovojo tik 1986 metais, bet tada pralaimėjo Prancūzijai ir liko ketvirta. Anglija dėl trečiosios vietos kovojo po ketverių metų, 1990 metais, ir laimėjo prieš Italiją.

Pirmą kartą čempionate Rusijoje susitiko komandos, kurios tarpusavyje jau žaidė grupių etape. Abi rinktinės tuo metu jau buvo užsitikrinusios vietą aštuntfinalyje, todėl susitikimas pasižymėjo tuo, kad G. Southgate`as startinėje sudėtyje, lyginant su prieš tai buvusiomis rungtynėmis, pakeitė aštuonis žaidėjus, o R. Martinezas – net devynis. Iš pagrindinės sudėties žaidėjų aikštėje liko tik vartininkai. Belgija šį susitikimą laimėjo 1:0.

Kitose grupių rungtynėse belgai ir anglai šventė pergales: belgai 3:0 sutriuškino Panamos futbolininkus, tada net 5:2 pervažiavo Tuniso futbolininkus. Anglijos rinktinė susitikime su Tunisu turėjo sunkumų ir tik per teisėjo pridėtą laiką įmušė antrąjį įvartį, kuris nulėmė pergalę 2:1. Mačas su Panamos rinktine buvo lengvesnis ir jį „Trys liūtai“ laimėjo rezultatu 6:1.

Apakinti geru žaidimu grupių etape belgai, atrodo, patikėjo, kad yra neįveikiami, tačiau aštuntfinalio dvikova jiems atvėrė akis – vos pavyko išnešti sveiką kailį rungtynėse su Japonija. Čia tik paskutinę minutę įspirtas Belgijos rinktinės įvartis atvėrė vartus į kitą etapą. O jame laukė viena turnyro favoričių – Brazilijos rinktinė. Neutralizavę pavojingiausius jų žaidėjus belgai puikiai pasirodė puolime ir triumfavo gavę bilietą į pusfinalį.

Belgijos rinktinės pergalingas žygis baigėsi pusfinalyje, kai komanda pralaimėjo rezultatu 0:1 Prancūzijai. Po šio susitikimo belgai pyko, jog prancūzai žaidė antifutbolą.

Anglijos rinktinės aštuntfinalyje laukė Kolumbija. Pagrindinis susitikimo laikas baigėsi lygiosiomis, o ketvirtfinalis Anglijai atsivėrė tik po laimėtos baudinių serijos. Ketvirtfinalyje G. Southgate`o auklėtiniai parodė savo galimybes prieš Švedijos rinktinę ir nepaliko abejonių, kad ši komanda verta pusfinalio. Tačiau čia Anglija ir susidūrė su sunkumais, nors po pirmojo kėlinio „Trys liūtai“ pirmavo 1:0, tačiau kroatai per pagrindinį laiką sugebėjo išlyginti rezultatą, o per pratęsimą – jį netgi persverti.

Šeštadienio rungtynėse buvo galima tikėtis ir įvarčių lietaus dėl to, jog susitiko kol kas rezultatyviausias čempionato žaidėjas Harry Kane`as (6 įvarčiai) ir antroje vietoje esantis Romelu Lukaku (4 įvarčiai), o Belgijos rinktinė šiame čempionate įmušė daugiausiai įvarčių (14),o nuo 2002 metų trečiąją vietą laimėdavo komanda, kuri šiose rungtynėse įmuša tris įvarčius.

Net 35 ir 46 abiejų rinktinių žaidžia Anglijos klubuose.