Istorinės pergalės „Raptors“ nepasiekė
To­ron­to „Rap­tors“ eki­pai ir jos aukš­taū­giui Jo­nui Va­lan­čiū­nui ne­pa­vy­ko Šiau­rės Ame­ri­kos na­cio­na­li­nės krep­ši­nio aso­cia­ci­jos (NBA) čem­pio­na­to re­gu­lia­rio­jo se­zo­no baig­ti pir­mą kar­tą is­to­ri­jo­je pa­sie­kus 60 per­ga­lių.

Per paskutines reguliariojo sezono rungtynes Toronto klubas išvykoje po pratęsimo 109:116 neatsilaikė prieš Majamio „Heat“ krepšininkus. Pirmą vietą Rytų konferencijoje „Raptors“ užėmė iškovojusi 59 pergales ir patyrusi 23 nesėkmes.

25-erių J. Valančiūnas per šį susitikimą žaidė 24 minutes, pelnė 12 taškų, atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 3 metimus.

Šį sezoną 213 cm ūgio lietuvis žaidė 77 rungtynes, per jas vidutiniškai rinko 12,7 taško ir kamuolį sugriebė 8,6 karto. Sėkmingiausias jam buvo 2015–2016 metų sezonas, kai taškų vidurkis siekė 12,8, o atkovotų kamuolių – 9,2.

Rytų konferencijos ketvirtfinalyje „Raptors“ komandai teks susigrumti su aštuntoje pozicijoje likusiais Vašingtono „Wizards“ krepšininkais, kurie čempionate laimėjo 43 kartus. Ketvirtfinalio bus kovojama iki keturių pergalių.

Kur kas didesnis iššūkis laukia Domanto Sabonio atstovaujamos Indianos „Pacers“ komandos, kuri Rytų konferencijoje užėmė penktą poziciją. Jai ketvirtfinalyje teks atlaikyti LeBrono Jameso vedamos praėjusio sezono NBA vicečempionės Klivlando „Cavaliers“ ekipos šturmą.

Jei abiem „lietuviškiems“ klubams pavyktų įveikti ketvirtfinalio etapą, Rytų konferencijos pusfinalyje tektų stoti vienai prieš kitą.

Praėjusio sezono NBA lygos čempionė „Golden State Warriors“ ekipa Vakarų konferencijos ketvirtfinalyje išmėgins jėgas su San Antonijaus „Spurs“. Atkrintamosios varžybos prasidės šeštadienį.

Į atkrintamąsias varžybas nepateko lietuviškąją organizaciją turintis Denverio „Nuggets“ klubas. Per paskutines lemiamas reguliariojo sezono rungtynes Denverio krepšininkai (46 pergalės) po pratęsimo 106:112 pralaimėjo Minesotos „Timberwolves“ (47) ekipai ir liko už atkrintamųjų varžybų borto. „Nuggets“ klubo generaliniu vadybininku dirba Artūras Karnišovas, o krepšinio operacijų vadybininku Martynas Pocius.