Išsekę žalgiriečiai atrado kovingumo resursų
Kau­no „Žal­gi­rio“ krep­ši­nin­kai an­trą kar­tą šį se­zo­ną nu­ga­lė­jo Is­pa­ni­jos čem­pio­nų „Va­len­cia“ ko­man­dą ir to­liau ar­tė­ja link sa­vo tiks­lo – Eu­ro­ly­gos at­krin­ta­mų­jų var­žy­bų.

12-ąją pergalę per 19 rungtynių LKL čempionai pasiekė savo arenoje. Varžovus iš Valensijos jie palaužė rezultatu 86:82. Vis tik šios permainingos rungtynės šeimininkams kainavo nemažai nervų.

Ankstesnis pralaimėjimas Bamberge vietos „Brose“ komandai stipriai nuvylė „Žalgirio“ trenerį Šarūną Jasikevičių. Tuomet jis piktinosi savo žaidėjų pasyvumu ir kovingumo stoka. Š. Jasikevičių neramino ir gerėjanti „Valencia“ komandos sportinė forma. Ispanai jau pamiršo 10 pralaimėjimų seriją ir į Kauną atvyko iš pastarųjų 4 rungtynių laimėję 3.

Tačiau žalgiriečiai puikiai pasirengė šiam mačui ir pirmosiomis minutėmis pasiuntė svečius į nokdauną, nutoldami 13:0. Vėliau „Žalgirio“ persvara išaugo iki 17 taškų (41:24). Ispanijos klubo treneris Txusas Vidorreta bandė įvairius variantus, vienu metu aikštėje laikė net du vidurio puolėjus, tačiau jo komandai nesisekė.

Vis tik po pertraukos „Valencia“ žaidėjai ėmė atakuoti taikliau ir įsibėgėję pradėjo mažinti skirtumą, o likus žaisti 5 minutes, ir persvėrė rezultatą (70:71). Sunkiu momentu „Žalgiriui“ atsitiesti padėjo sėkmingas Pauliaus Jankūno ir Artūro Milaknio žaidimas puolime – atkutę kauniečiai rezultatą persvėrė ir iniciatyvos nepaleido. Įdomu, kad P. Jankūnui tai buvo 100-osios iš eilės rungtynės Eurolygoje – šią įsimintiną seriją puolėjas tęsia nuo 2014-ųjų kovo mėnesio.

Š. Jasikevičius prisipažino, kad paskutinėmis minutėmis jo komandai buvo „velniškai“ sunku, tačiau pergalę išplėšti padėjo tvirtas charakteris bei užsispyrimas. Strategas taip pat akcentavo nuovargio faktorių – per 14 dienų periodą „Žalgiris“ spėjo sužaisti 4 rungtynes Eurolygoje ir 2 – LKL čempionate.

„Fizinis ir emocinis išsekimas komandoje labai juntamas. Todėl lenkiu galvas prieš savo vyrus už parodytas charakterio savybes. Dabar mums reikia poilsio dienos“, – po svarbios pergalės kalbėjo Š. Jasikevičius.

Vienas iš pagrindinių „Žalgirio“ ginklų – tolimi metimai – ketvirtadienį veikė užsikirsdamas. Antroje Eurolygos vietoje pagal tritaškių taiklumą (41,2 proc.) buvę žalgiriečiai „Valencia“ krepšį iš toli atakavo tik 28 proc. taiklumu (7 iš 25). Tačiau tai kompensavo gera kova dėl atšokusių kamuolių (40 prieš 27). 15 kamuolių žalgiriečiai sugriebė po varžovų krepšiu.

Didelio Š. Jasikevičiaus pasitikėjimo sulaukiantis kanadietis Kevinas Pangosas surinko 11 taškų ir atliko net 15 rezultatyvių perdavimų. Tai – šio Eurolygos sezono rezultatyvių perdavimų rekordas.

„Lengva atlikti rezultatyvius perdavimus, kai komandos draugai taikliai atakuoja“, – kuklinosi K. Pangosas.

„Valencia“ strategas T. Vidorreta gyrė žalgiriečių fizinį pasirengimą ir puikų tarpusavio susižaidimą teigdamas, kad tai – Š. Jasikevičiaus nuopelnas.

„Krepšinio atmosferą Kaune galima pajusti, jis tarsi tvyro ore. Ir jos nenuslopino netgi gausiai iškritęs sniegas.“

Ispanijos sporto žiniasklaidoje paprastai vyrauja futbolo naujienos, o krepšinio aktualijoms ten skiriama mažiau dėmesio. Vis tik Eurolygos rungtynės nelieka pamirštos.

Populiariausias tos šalies sporto dienraštis „Marca“, prisimindamas žalgiriečių spurtą pirmosiomis minutėmis, ironizavo, kad „Valencia“ į Kauną atvyko per vėlai.

Valensijoje leidžiamas „Super Deporte“ vaizdingai pasakojo, kad nepaisant visų jų komandos žaidėjų pastangų, pirmoje rungtynių dalyje išdygęs kalnas buvo per status, kad į ji pavyktų įkopti po pertraukos.

Kitas regiono laikraštis „Las Provincias“ ir jo apžvalgininkas Joanas Carlosas Villena gyrė saviškius už kovingumą bei akcentavo, kad Ispanijos čempionai užsitarnavo pagarbą mieste, kur krepšinis žmonėms reiškia viską ir yra religija.

„Kiekvieno klubo prestižą kelia ne tik laimėti mačai, bet ir tokie kovingi pasirodymai. Krepšinio atmosferą Kaune galima pajusti, jis tarsi tvyro ore. Ir ketvirtadienį jos nenuslopino netgi gausiai iškritęs sniegas. Vietiniai žiūrovai po rungtynių svečiams plojo. Tai puikus įvertinimas“, – žavėjosi J. C. Villena.

Eurolygos 20 turo rungtynes „Žalgiris“ žais ateinantį ketvirtadienį Graikijoje su Atėnų „Panathinaikos“ klubu. Jį savo aikštėje žalgiriečiai buvo nugalėję 80:74.

„Žalgiris“ (Lietuva) – „Valencia“ (Ispanija) 86:82 (26:19, 21:12, 16:26, 23:25). Kaunas, 12 282 žiūrovai. A. Toupane'as 18 tšk. (2–8/9), A. Milaknis 12 (3–4/6), K. Pangosas (15 rez. perd.), P. Jankūnas ir A. White'as – po 11, E. Ulanovas 10, B. Daviesas 8, V. Micičius 3, A. Kavaliauskas 2; T. Pleissas 20, W. Thomasas 19, E. Greenas 17, S. van Rossomas 9, F. San Emeterio 7, B. Dubljevičius ir R. Martinezas – po 3, A. Abalde ir A. Doornekampas – po 2.

Komandų rodikliai: dvitaškiai 25/41 (61 proc.) ir 17/35 (49), tritaškiai 7/25 (28) ir 10/25 (40), baudų metimai 15/16 (94) ir 18/19 (95), atkovoti kamuoliai 40 ir 27, rezultatyvūs perdavimai 25 ir 19, perimti kamuoliai 9 ir 2, klaidos 9 ir 6, blokai 1 ir 1.

„Chimki“ (Rusija) – „Olympiakos“ (Graikija) 82:54 (28:14, 21:11, 16:13, 17:16). A. Švedas 19, Ch. Jenkinsas 16, M. Thomasas 12; K. Wiltjeras 11, J. Strelniekas 10, G. Printezis 7.

„Maccabi“ (Izraelis) – „Crvena Zvezda“ (Serbija) 89:75 (23:16, 24:13, 17:23, 25:13). P. Jacksonas 22, A. Tyusas 15, D. Kane'as 14; M. Bjelica 13, M. Lessortas ir T. Rochestie – po 10.

„Barcelona“ (Ispanija) – „Brose“ (Vokietija) 81:66 (18:15, 26:19, 15:18, 22:14). R. Sandersas 17, Th. Huertelis 15, A. Tomičius 13; M. Lo 14, L. Radoševičius ir D. Wrightas – po 12.