Išlydėti Dakaro „pankai“
Pir­mą kar­tą po dau­giau nei 10 me­tų An­ta­nas Juk­ne­vi­čius nau­juo­sius me­tus pa­si­ti­ko Lie­tu­vo­je, o ne Af­ri­ko­je ar Pie­tų Ame­ri­ko­je. Dan­gų rai­žant fe­jer­ver­kams Da­ka­ro ra­lio ve­te­ra­nas mąs­tė ne tik apie pa­ža­dus 2018-iems, ta­čiau ir kro­vė­si pa­sku­ti­nius daik­tus prieš ke­lio­nę per At­lan­tą. Sau­sio 2-osios anks­tų ry­tą „CRAFT Bea­rings“ ko­man­da at­sis­vei­ki­no su ar­ti­mai­siais ir iš­vy­ko į Pe­ru, kur star­tuos su­nkiau­sio­mis pa­sau­lio lenk­ty­nė­mis va­di­na­ma­me Da­ka­ro ra­ly­je.

Jubiliejinis 40-asis bekelės maratonas startuos Limoje, tačiau iki jos Dakaro pankais vadinamiems Antanui Juknevičiui ir Dariui Vaičiuliui dar teks stabtelėti Vokietijoje ir Panamoje – po dviejų persėdimų Peru sostinę jie pasieks itin ankstyvą sausio 3-iosios rytą. Neįprastai vėlai šiemet į varžybas išvykęs A. Juknevičius prieš skrydį nedaugžodžiavo, palinkėjo sėkmės visiems ekipažams ir tikino, kad visi pasiruošimo darbai atlikti, dabar beliko tik mėgautis lenktynėmis darant tai, dėl ko ruošiamasi visus metus.

„Laukia trys skrydžiai, tačiau jie netrumpi – bus kada pailsėti, o svarbiausia, kad negaišime laiko laukdami Frankfurte ar Panamoje. Per šiuos metus sūnaus dėka išmokau atsijungti kad ir trumpam miegui – įgūdžiai padės išlaikyti jėgas iki Peru“, – kaip visuomet gerai nusiteikęs kalbėjo Antanas Juknevičius. „Vos tik atvykę keliausime atsiimti technikos ir po trumpos patikros judėsime testų bazės link. Labai svarbu prakratyti bolidą vietinėmis sąlygomis – po mėnesio laive visos jungtys, sistemos gali būti sustabarėjusios.“

Pirmosiomis dienomis komandų laukia keli formalumai – administraciniai patikrinimai, vairuotojų, šturmanų susirinkimai. Tiesa, techninę komisiją Dakaro dalyviai iš Europos lapkričio mėn. įveikė Le Havro uoste pakraunant automobilius kelionei per Atlantą.

Varžybos oficialiai prasidės šeštadienį, kuomet po starto podiumo lenktynininkams reiks įveikti palyginti neilgą, vos 31 km ilgio greičio ruožo sekciją. Dakaro ralio metu sportininkai iš viso turės įveikti 14 etapų, kurių bendras ilgis beveik 9000 km. Organizatorių teigimu, šių metų maratono išskirtinumas – net 7 etapai, kurie bus surengti visiška bekele.