Islandus palaužusių rankininkų treneris: „Vikingai irgi lūžta“
Lie­tu­vos ran­ki­nin­kai dar kar­tą įro­dė, kad pa­jė­gūs kau­tis su pa­jė­giau­sio­mis že­my­no rink­ti­nė­mis. Pa­sau­lio čem­pio­na­to at­ran­kos var­žy­bo­se lie­tu­viai Vil­niu­je 28:27 (10:13) pa­lau­žė Is­lan­di­jos ko­man­dą ir prieš at­sa­ko­mą­sias rung­ty­nes įgi­jo vie­no įvar­čio pra­na­šu­mą.

„Buvo du visiškai skirtingi kėliniai. Pirmame ilgai vargome, sunkiai atakavome, o po pertraukos žaidėme taip, kaip buvome sutarę. Džiugu, kad iškovojome pergalę, kuri palieka vilčių atsakomosiose rungtynėse“, – teigė Lietuvos rinktinės treneris Artūras Juškėnas.

Vis tik rungtynių pradžia lietuviams buvo sunki. Susidūrę su kibia varžovų gynyba, jie per pirmąsias 9 minutes pelnė tik 1 įvartį, kai varžovai rezultatyviai baigė 3 atakas.

„Žaidėjus paveikė prieš rungtynes kilęs ažiotažas, kalbos apie galimybę patekti į pasaulio čempionatą. Jie buvo susikaustę, puolime vengė rizikuoti. O žaidžiant tokias rungtynes avantiūra reikalinga. Vėliau reikalai pasitaisė“, – sakė A. Juškėnas.

Treneriui pritarė ir Aidenas Malašinskas: „Pervertinome islandus ir pernelyg pagarbiai juos sutikome. Jei būtume pradėję užtikrinčiau, tikrai galėjome iškovoti pergalę didesniu įvarčių skirtumu.“

Po sunkios pradžios Lietuvos rinktinės žaidėjai įsibėgėjo, kelis kartus lygino rezultatą. O 29 min. Gintaras Cibulskas pirmą kartą šiame mače persvėrė santykį savo komandos naudai (17:16). Iki paskutinių sekundžių vyko įnirtinga kova, pasibaigusi minimalia mūsiškių pergale (28:27).

„Vikingai irgi lūžta, – šyptelėjo A. Juškėnas. – Atsitiesėme atsilikdami 3–4 įvarčiais ir galėjome laimėti didesne persvara. Mes įrodėme, kad rankinyje išaugome savo marškinėlius. Sugebame lygiai kautis su prancūzais, įveikti norvegus ar islandus. Tiesiog reikia tikėti savimi“.

Atsakomosios komandų rungtynės vyks trečiadienį Islandijos sostinėje Reikjavike. Dar viena pergalė ar lygiosios ten lietuvius po 22 metų pertraukos sugrąžintų į pasaulio čempionatą.

„Jeigu atvirai, tikėjausi, kad Vilniuje laimėsime didesne persvara. Tačiau viskas gerai, aš tikėjau savo komanda ir dabar tikiu, kad žaisime pasaulio čempionate, – optimistiškai kalbėjo A. Juškėnas. – Žinoma, Islandijoje bus labai sunku, turėsime sugalvoti naujų taktinių dalykų. Reikės ir rizikos bei drąsaus žaidimo. Bus įdomu.“

Lietuvos rinktinei penktadienį daugiausiai – 7 įvarčius pelnė A. Malašinskas. 6 pridėjo Mindaugas Dumčius, 5 – Jonas Truchanovičius.