Iš direktoriaus pareigų traukiasi „Ryto“ dalininkas Darius Gudelis
Krep­ši­nio klu­bas „Ry­tas“ pra­ne­šė, kad iš ge­ne­ra­li­nio di­rek­to­riaus par­ei­gų trau­kia­si klu­bo da­li­nin­kas Da­rius Gu­de­lis. Jis ti­ki­si, kad jo pa­si­trau­ki­mas su­kels pla­tes­nes dis­ku­si­jas dėl Vil­nius klu­bo at­ei­ties ir iden­ti­te­to.

„Pernai, pirmajame klubo dalininkų susirinkime su miesto meru sutarėme, kad nuo savo tiesioginės veiklos atsitrauksiu ir klubo administracijai vadovausiu metus. Per tą laiką kartu stabilizavome padėtį klube, padėjome tvirtus pagrindus tolimesnei jo sėkmei – klubas turi aiškią organizacinę struktūrą, susitelkusius dalininkus ir partnerius. Linui Kleizai ir Dainiui Adomaičiui pavyko suformuoti ambicingą komandą, kurioje atsiskleisti galės ir Vilniaus jaunieji talentai. Ir toliau liksiu aktyviu klubo dalininku, tikiu kad sostinei ir Lietuvos krepšiniui reikia stipraus Vilniaus klubo“, – teigė D. Gudelis.

Jis tikisi, kad jo pasitraukimas išjudins Vilniaus ir krepšinio bendruomenių diskusijas dėl sostinės klubo ateities ir identiteto.

Kaip pavyzdį D. Gudelis nurodė klubo aistruolių, vadinamųjų „ultrų“, kritiką klubo prezidentui Antanui Guogai. Šis trečiadienį pasidžiaugė, kad net penki „Ryto“ krepšininkai – Evaldas Kairys, Martynas Echodas, Mindaugas Girdžiūnas, Arnas Butkevičius ir Eimantas Bendžius – kviečiami atstovauti šalies rinktinei ir pareiškė, kad rinktinės interesai visada bus aukščiau nei klubo.

„Kova ir pergalės krepšinio aikštelėje yra svarbiausias klubo tikslas. „Rytas“ yra mano širdyje ir visada bus. Tačiau ši konfliktinė situacija atvėrė jau seniai esantį skaudulį – kieno komanda yra „Rytas“ ir ką ji atstovauja? Mažą grupelę ar visą sostinę? O gal Lietuvą tarptautiniuose turnyruose? Norime arenoje matyti daugiau šeimų su vaikais ir jaunimo ar turime toleruoti keiksmažodžius? Kodėl yra dirbtinai priešinamas klubas ir šalies rinktinė? Tik atvira diskusija be žeminimo ir siaurų interesų gynimo gali padėti atsakyti į visus šiuos klausimus.

Mano vertybinė pozicija – pirma Lietuva, tada mes. Jei šiuo principu daugiau vadovautumėmės savo gyvenime, šalis būtų tvirtesnė, o jos sporto pasiekimai dar aukštesni.

Klubo prezidentui, Antanui, esu dėkingas už tai, kad nepabijojo būti lietuviu ir galiu tvirtai pasakyti, kad be jo pagalbos ir atsidavimo „Ryto“ organizacija nebūtų pernai atsikėlusi iš gilios duobės. Visada palaikysiu žmones kurie realiais darbais įrodo, ko yra verti. Toks yra Antanas, kurio pagalbos dėka ir šiemet klube yra geresnė finansinė situacija“, – teigė D. Gudelis.

Iki dalininkų susirinkimo „Ryto“ administracijai vadovaus vykdantysis direktorius Julius Sarapinas.

Krepšinio klubas „Rytas“ priklauso penkiems dalininkams: Vilniaus miesto savivaldybei, D. Gudeliui, klubo sporto direktoriui Linui Kleizai, VšĮ „Perlas“ ir UAB „Norvelita“.