Iki pabaigos kovojusi Lietuvos rinktinė krito Islandijoje
Lie­tu­vos vy­rų ran­ki­nio rink­ti­nei ne­pa­vy­ko pra­sib­rau­ti į 2019-ųjų pla­ne­tos pir­me­ny­bes Da­ni­jo­je ir Vo­kie­ti­jo­je. At­sa­ko­mą­jį ma­čą Is­lan­di­jo­je Lie­tu­vos ran­ki­nio rink­ti­nė pra­lai­mė­jo re­zul­ta­tu 31:34 (16:18), o pir­mos rung­ty­nės Vil­niu­je bu­vo pa­si­bai­gu­sios ly­gio­sio­mis 27:27.

Trečiadienio vėlų vakarą startavusių rungtynių pradžia Reikjavike nieko blogo Lietuvos rinktinei nežadėjo. Gerai puolę lietuviai didesnę dalį pirmo kėlinio buvo priekyje, o jo viduryje už nesportišką elgesį atakuojant nuo 7 metrų žymos iš aikštės išvarytas buvo vienas varžovų lyderių A. Gunnarssonas.

Netekę Vilniuje rezultatyviausiai rungtyniavusio savo žaidėjo (7 įvarčiai) islandai mobilizavosi ir perėmė iniciatyvą. Vienu metu šeimininkai pirmavo 4 įvarčiais (17:13), tačiau paskutinėmis pirmo kėlinio minutėmis mūsiškiai priartėjo iki 2 įvarčių (16:18).

Antrą kėlinį vėl kiek geriau pradėjo be traumą patyrusio Jono Truchanovičiaus likusi Lietuvos rinktinė. Ji gana greitai išlygino rezultatą (20:20), tačiau po to vėl sekė varžovų spurtas (24:20). Ir nors likus 8 minutėms iki rungtynių pabaigos Lietuva atsitiko tik vienu įvarčiu (28:29), susitikimo pabaigą protingiau sužaidė Islandija, kuri iškovojo pergalę, o sykiu ir kelialapį į planetos pirmenybes.

Lietuvos rinktinei 8 įvarčius pelnė Aidenas Malašinskas, 6 – Mindaugas Tarcijonas, 5 – Mindaugas Dumčius, 4 – Mindaugas Urbonas, 3 – Rolandas Bernatonis, po 2 – Gerdas Babarskas ir Jonas Truchanovičius, 1 – Žanas Gabrielius Virbauskas. Islandijos komandoje 10 kartų pasižymėjo Gudjonas Valuras Sigurdssonas.