Įkandin tėčio svajonės
Iki Eu­ro­pos jau­nu­čių (U16) mer­gi­nų A di­vi­zio­no krep­ši­nio čem­pio­na­to li­ko kiek dau­giau nei 2 sa­vai­tės, ta­čiau mū­sų mer­gi­noms jis bus ypa­tin­gas – se­no­jo že­my­no pir­me­ny­bės vyks Kau­ne.

Tado Stankevičiaus treniruojamos šešiolikmetės pluša negailėdamos jėgų ir prie savų žiūrovų bus pasiruošusios nustebinti visas varžoves. Lietuvės kovas pradės D grupėje ir varžysis su Vokietija, Danija ir Rusija.

„Tikslai yra aukščiausi, žinome kokio svarbumo šis čempionatas, mums tai neeilinis įvykis. Žaisime namie, stengsimės, kovosime“, – sakė Lietuvos rinktinės gynėja Klaudija Janionytė.

Nors šiuo metu K. Janionytė pluša su kitomis Lietuvos rinktinės kandidatėmis, galėjo atsitikti ir taip, kad smulkios krepšininkės kelyje krepšinis ir nebūtų pasitaikęs. Vaikystėje ji žavėjosi žirgais ir labai norėjo jais jodinėti.

„Viskas pavyko netyčia, – prisiminusi savo karjeros pradžią šypsojosi Klaudija. – Su berniukais eidavau į lauką, nes su mergaitėmis beveik nebendraudavau. Ir vienas draugas vis sakydavo, kad eina į treniruotes. Kartą ir aš nuėjau pažiūrėti ir pamačiau, kad ten tik berniukų komandos. Tačiau su mama nuėjome pas trenerį ir paprašėme, kad priimtų. Treneris, aišku, iš pradžių vengė, bet galiausiai sutiko. Nuėjau į pirmą treniruotę ir taip viskas prasidėjo.“

K. Janionytė prasitaria, kad anksčiau šia sporto šaka užsiiminėdavo jos tėtis, tačiau patyrus traumą jo karjera pasibaigė, o savo svajones jis perdavė dukrai.

„Anksčiau, kai buvau jaunesnė, tėtis po rungtynių bardavo, aš iškart puldavau į ašaras“, – pasakojo Europos jaunučių čempionato dalyvė. – Dabar esu stipresnė psichologiškai, supratau, kad spaudimas iš šalies buvo geras variantas. Jeigu tėtis manęs nebūtų stūmęs į priekį, nieko ir nebūtų pavykę. Esu mažo ūgio, o jis mane išmokė, kad žemas ūgis turi savo privalumų.“

Sezono metu K. Janionytė rungtyniauja Kauno krepšinio mokykloje „Aisčiai“ pas trenerę Sandrą Čižauskienę. Praėjusiame Moksleivių krepšinio lygos sezone „Aistės“ iškovojo sidabro medalius, o gynėja per rungtynes vidutiniškai pelnydavo 10 taškų ir atlikdavo 6 rezultatyvius perdavimus.

Tačiau dabar visos gynėjos mintys apie Lietuvos jaunučių rinktinę: „Džiugu vilkėti marškinėlius su užrašu Lietuva ir atstovauti savo šaliai. Esu laiminga, kad visas mano darbas atvedė iki Lietuvos rinktinės. Smagu su merginomis būti aikštelėje, kovoti, smagu ir leisti laiką kartu. Tu vilki ne savo krepšinio mokyklos aprangą, o Lietuvos rinktinės“.

Paklausta, kokios bus svajonės pasibaigus Europos jaunučių merginų čempionatui, Klaudija atsakė: „Apie ją sakiau prieš šešerius metus, pakartosiu ir dabar: svajonė yra pažaisti moterų NBA lygoje, nusivežti ten savo pirmą trenerį ir tėvus“.