Ieties metikė L. Jasiūnaitė Europos čempionate iškovojo bronzos medalį
Penk­ta­die­nį Eu­ro­pos čem­pio­na­to ie­ties me­ti­mo fi­na­le da­ly­va­vo Li­ve­ta Ja­siū­nai­tė ir iš­ko­vo­jo bron­zos me­da­lį.Ge­riau­siu ban­dy­mu at­le­tės ie­tis skrie­jo 61,59 m. Tai an­tra­sis leng­vaat­le­čių me­da­lis šia­me Eu­ro­pos čem­pio­na­te.

Pirmuoju bandymu L. Jasiūnaitės ietis skriejo 60,51 m ir taip ji jau po pirmojo bandymo įsitvirtino lyderių penkiate. atrasis bandymas buvo kiek prastesnis ir ietis skriejo 58,24 m.

Trečiasis L. Jasiūnaitės bandymas buvo rimtas signalas varžovėms, kai ietis skriejo lygiai 61 m. Ketvirtasis bandymas buvo dar geresnis ir ietis skriejo dar 59 centimetrais toliau (61,59 m). Lietuvei toks rezultatas leido aplenkti slovėnę Martiną Ratej.

Penktuoju bandymu L. Jasiūnaitė užfiksavo 61,38 m rezultatą, o šeštasis bandymas nebuvo užskaitytas, tačiau jį atlikdama lietuvė jau žinojo, kad ji užsitikrino bronzos medalį.

Sidabro medalį iškovojo čekė Nikola Ogrodnikova, kurios ietis geriausiu pirmuoju bandymu skriejo 61,85 m. Aukso medalį, užfiksavusi čempionato rekordą, gali džiaugtis vokietė Christina Hussong. Ji pirmuoju ir geriausiu bandymu ietį nuskraidino net 67,90 m.

Netoli medalio buvo ir moterų šuolio į aukštį finale besivaržiusi Airinė Palšytė, kuri užėmė ketvirtąją vietą.

Atrankoje lietuvė pirmuoju bandymu 24-erių įrankį numetė 58,07 m. Norint įveikti atranką ir patekti į finalą, ietį reikėjo švystelėti mažiausiai 60,5 m.

AFP/Scanpix nuotrauka

Tačiau jau antruoju bandymu lietuvė pakartojo geriausią asmeninį rezultatą – 61,61 m – ir įvykdė normatyvą.

Tai buvo antras geriausias rezultatas A grupėje. Geriausią rezultatą – 67,29 m – pademonstravo 24-erių vokietė Christina Hussong.

Normatyvą įvykdė ir čekė Nikola Ogrodnikova (61,27 m). B grupėje normatyvą įvykdė dvi sportininkės – slovėnė Martina Ratej (61,69 m) ir baltarusė Tatsiana Khaladovich (61,21 m).

Lietuvė bendroje įskaitoje liko trečia. Šis Europos čempionatas L. Jasiūnaitei yra antrasis: prieš dvejus metus Amsterdame (Olandija) lengvaatletė taip pat pateko į finalą, kur užėmė 12 vietą.