Į rinktinę sugrįžęs D. Kazlauskas pasistiebė „Trakuose“
Nors „Tra­kų“ fut­bo­lo klu­bo sau­gui Do­na­tui Kaz­laus­kui dar 24-eri, apie spal­vin­gą sa­vo kar­je­rą jis jau da­bar ga­lė­tų par­ašy­ti kny­gą.

Vos sulaukęs pilnametystės D. Kazlauskas išsikovojo vietą Klaipėdos „Atlante“, tapo tvirtu nacionalinės rinktinės žaidėju, stažavosi Londono klube „Arsenal“, vėliau legionieriaus duoną krimto Lenkijoje, ten epizodiškai atstovavo Gdansko komandai „Lechia“ . O į Lietuvą futbolininkas grįžo visiškai praradęs sportinę formą. Tačiau „Trakuose“ atgijo, per paskutines trejas A lygos rungtynes mušė įvarčius ir po dvejų metų pertraukos vėl sulaukė kvietimo į Lietuvos rinktinę. Edgaro Jankausko vadovaujama nacionalinė komanda rugsėjį rungtynėmis su serbais ir juodkalniečiais debiutuos UEFA Tautų lygos turnyre.

„Ačiū už gerą naujieną“, – nuoširdžiai kvietimu džiaugėsi pretendentas į geriausio mėnesio A lygos žaidėjo titulą. Kad šis sugrįžimas įvyktų, futbolininkui teko sunkiai dirbti ir tikėti savimi.

„Anksčiau viskas sekėsi ir atrodė, kad tai vyksta natūraliai. Maniau, kad tai – sunkaus darbo rezultatas, o nuo to motyvacija tik augo. Labai džiaugiausi išvykęs į stiprų Lenkijos klubą, bet tada supratau, kad ne viskas taip paprasta. Ten iškart buvo reikalaujama rezultato, buvo iškelti dideli tikslai, o man, atvažiavusiam į kitą šalį, tikrai buvo sunku. Komanda nebuvo labai draugiška, ir tai situacijos nepalengvino. Parodyti tai, ką moku, man taip ir nebuvo suteikta proga. Tuomet kaip futbolininkas dar nebuvau subrendęs, o dabar, prabėgus šiek tiek laiko, į viską žiūriu jau kitomis akimis“, – interviu Trakų klubo svetainei prisiminimais dalijosi D. Kazlauskas.

– Prieš dvejus metus sugrįžus iš Lenkijos ne taip paprasta jums buvo ir Lietuvoje.

– Taip, „Atlante“ praleidau du geriausius sezonus, o grįžęs – du blogiausius. Nėra ko slėpti – nedemonstravau gero futbolo. Galiu pasakyti, kad klubas nesudarė sąlygų jaustis komfortiškai, neleido būti tikru profesionalu. Tačiau nenoriu teisintis.

– Nepaisydamas sunkumų Klaipėdoje, persikėlęs į „Trakus“ demonstruojate puikų žaidimą. Kaip galite paaiškinti tokią gerą sportinę formą?

– Nutraukęs sutartį su „Atlantu“, sportinę formą palaikiau individualiai. Turbūt prisidėjo ir geros emocijos pakeitus klubą, noras išsikovoti savo vietą pagrindinėje komandoje.

– Adaptacija naujoje ekipoje visiškai neveikė?

– „Trakuose“ yra daug kokybiškų futbolininkų, o su tokiais žaisti visada lengva. Prisideda ir tai, kad esame labai geras, draugiškas kolektyvas.

– Trejose rungtynėse iš eilės įmušėte įvarčius. Kiek tokia serija gali tęstis?

– Visa komanda žaidžia gerą futbolą ir yra geros formos. Žaidžiame atakuojantį futbolą, tokiame nemažai progų įmušti, o man tiesiog sekasi jas realizuoti. Nesvarbu, kas įmuša, svarbiausia, kad esame teisingame kelyje.

– Tikėjotės tokio greito sugrįžimo į nacionalinę rinktinę?

– Malonu, kad treneris E. Jankauskas įvertino mano darbą. Turiu tikslą pasirodyti kuo geriau, įsitvirtinti bei įtikinti trenerius, kad pasirinko neatsitiktinai.

– Artimiausia rinktinės varžovė – Serbija. Šiemet jau teko žaisti su šios šalies Belgrado „Partizan“ klubu. Kokias pamokas suteikė rungtynės su šia komanda?

– Žaidžiant su tokiais galingais varžovais, svarbiausia – vengti klaidų, nes jie už jas iškart baudžia įvarčiais. O žaisti galima su visais – tai parodė tiek „Trakai“, tiek Marijampolės „Sūduva“ ir Vilniaus „Žalgiris“.

„Lietuvos žinių“ inf.