Į rinktinę atvyksta visos Lietuvos ledo ritulio žvaigždės
Aso­cia­ci­jos „Hoc­key Lie­tu­va“ ta­ry­ba pa­tvir­ti­no Lie­tu­vos le­do ri­tu­lio rink­ti­nės kan­di­da­tų są­ra­šą, ku­rie bus kvie­čia­mi į sto­vyk­lą reng­tis pa­sau­lio le­do ri­tu­lio čem­pio­na­to IB di­vi­zio­no ko­voms ba­lan­džio 22–28 die­no­mis Kau­ne, „Žal­gi­rio“ are­no­je.

„Mūsų svajonių komanda“ pavadintai rinktinei neatsisakė padėti nė vienas žaidžiantis ar jau karjerą baigęs ledo ritulininkas. Rinktinėje bus daugiau nei prieš metus karjerą NHL baigęs 39-erių puolėjas Dainius Zubrus, kuris čempionatui Kaune ruošiasi nuo praėjusių metų rudens. 2014 metais Vilniuje vykusiame čempionate D. Zubrus buvo rinktinės kapitonas ir lyderis, o Lietuvos rinktinė nuo pat 2014 metų nuolat užimdavo 3 vietą divizione.

Pirmą kartą oficialiame pasaulio čempionate Lietuvos rinktinės garbę gins 45-erių gynėjas Darius Kasparaitis, kuris atkakliai siekė galimybės ginti gimtosios šalies rinktinės spalvas.

Kandidatų sąraše trūksta tik vieno ledo ritulininko Donato Kumeliausko (Galačio „Dunarea“, Rumunija), kuris po sezono keliaus į medikų rankas.

Kumeliauskų šeimos garbę rinktinėje po ilgos pertraukos vėl gins Donato brolis Tadas (Drezdeno „Eislowen“, Vokietija), kuris kone stebuklingai grįžo ant ledo, nors prieš sezoną buvo pakabinęs pačiūžas ant vinies.

Net du ledo ritulininkai į rinktinę atvyks iš KHL lygos. Tai 25-erių vartininkas Mantas Armalis ir 26-erių gynėjas Nerijus Ališauskas (abu – Rygos „Dinamo“, Latvija). Jie tapo pirmaisiais lietuviais po Dariaus Kasparaičio, žaidusiais šioje lygoje.

Kandidatų sąraše yra patyrę šalies ledo ritulio „vilkai“: gynėjai Mindaugas Kieras (Vilniaus „Hockey Punks“), Artūras Katulis, Rolandas Aliukonis (abu – Elektrėnų „Energija“), rungtyniaujantys Lietuvos čempionate.

Rinktinėje šalia būrio šilto ir šalto mačiusių žaidėjų rikiuosis naujoji Lietuvos ledo ritulio karta, norėsianti įrodyti savo vertę.

Ne ką prasčiau atrodo ir rinktinės trenerių štabas. Drauge su kelerius metus dirbančiu vokiečiu Berndu Haake, buvusiu Kanados rinktinės vyriausiuoju treneriu Džordžu Kingstonu, lietuviais Šarūnu Kuliešiumi ir Arūnu Aleinikovu dirbs „USA Hockey“ federacijos vieno iš padalinio vadovu esantis amerikietis Tajus Niuberis.

Net keturių valstybių trenerių vadovaujama patyrusių ir jaunų ledo ritulininkų rinktinė pati sau išsikėlė tikslą ir galvoja tik apie vieną rezultatą Kauno „Žalgirio“ arenoje.

„Komandos papildomai motyvuoti nereikia, vyrai supranta ir žino, ko siekiame ir koks mūsų pagrindinis tikslas. Kiek žinau, visi žaidėjai dirba papildomai ir neatostogauja net jei ir baigėsi sezonas. Rinktinė žais keturias draugiškas rungtynes su stipriomis ekipomis, tad esame nusiteikę rimtoms kovoms dėl pirmos vietos“, – apie artėjančio čempionato tikslus sakė vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris B. Haakė.

Komandos strategas įvardijo pagrindinę varžovę siekiant pirmos vietos. Tai – Japonija, tačiau negalima nurašyti ir Ukrainos su Kroatija.

„Japonai į Europą atvyks likus trims savaitėms iki čempionato, tad jie ruošis itin rimtai. Nežinome, ar ukrainiečiai turės KHL žaidėjų, o ši šalis gali turėti labai gerą komandą. Kroatija taip pat turi gerų ledo ritulininkų, todėl negalime nuvertinti ir šios rinktinės“, – apie varžovus kalbėjo B. Haake.

Lietuvos rinktinė oficialiai rengtis pasaulio čempionatui Kaune pradės balandžio 3 dieną, tačiau jau dabar kai kurie žaidėjai ruošiasi individualiai.

Pasaulio ledo ritulio čempionato IB divizione „Žalgirio“ arenoje Lietuvos rinktinė kausis su Kroatijos, Rumunijos, Japonijos, Ukrainos ir Estijos rinktinėmis. Į IA divizioną iškops pirmą vietą iškovojusi rinktinė, paskutinė ekipa iškris į II divizioną.