Į naujas aukštumas Lietuvos rinktinę ves NHL dirbęs specialistas
Svar­biau­sias Lie­tu­vos le­do ri­tu­lio ru­dens klau­si­mas iš­spręs­tas. Aso­cia­ci­jos „Hoc­key Lie­tu­va“ ta­ry­bos su­si­rin­ki­me pa­tvir­tin­tas tre­ne­ris, ku­ris at­ei­nan­čius me­tus pa­skui sa­ve į prie­kį ves Lie­tu­vos le­do ri­tu­lio rink­ti­nę.

Šią vasarą nacionalinė komanda liko be trenerių – su visais dirbusiais specialistais baigėsi sudaryti susitarimai, tad „Hockey Lietuva“ taryba su naujuoju asociacijos prezidentu Dainiumi Zubrumi turėjo priimti nelengvą sprendimą dėl rinktinės vyriausiojo trenerio posto ateities.

„Buvo nuspręsta burti naują komandą ir pradėti naują rinktinės etapą, o į trenerio postą kviestis specialistą, kuris į šalies ledo ritulio rinktinę įneštų naujų idėjų“, – situaciją komentavo D. Zubrus.

Jis susitiko su penkiais kandidatais iš Baltarusijos, Suomijos, Šveicarijos ir Kanados. Susipažinęs su šiais treneriais ir jų siūlomomis vizijomis, ilgametis NHL žaidėjas tarybai pristatė ir savo favoritą – Danielį Lacroix, kuris ir buvo vienbalsiai išrinktas naujuoju Lietuvos ledo ritulio rinktinės treneriu.

49-erių kanadietis aštuonis metus dirbo NHL lygos klubų trenerių štabuose, o keturis pastaruosius sezonus, iš kurių paskutinis – praėjusiais metais, praleido Monrealio „Canadiens“ komandoje. Iš viso trenerio duoną NHL lygoje jis krimto 11 sezonų, taip pat dirbo tokiuose klubuose kaip Niujorko „Islanders“, to paties miesto „Rangers“ ir Tampos Bėjaus „Lightning“.

Su naujuoju treneriu pasirašyta metų sutartis. Jai pasibaigus abi pusės įvertins bendradarbiavimą ir spręs, ar nori dirbti toliau.

Pirmasis D. Lacroix išbandymas Lietuvoje įvyks jau netrukus – lapkričio 8–11 dienomis jis debiutuos per „Baltic Cup“ turnyrą Vilniuje, „Pramogų arenoje“.

Naujasis treneris jau turi ir du asistentus – rinktinę puikiai pažįstančius lietuvius Šarūną Kuliešių ir Arūną Aleinikovą. Abu jie sutiko dirbti rinktinėje su specialistu iš Kanados.

Sprendimas pasikviesti D. Lacroix reiškia, jog nuo 2012 metų nacionalinės rinktinės trenerio postą užėmusiam vokiečiui Berndui Haakei bei jo asistentui George'ui Kingstonui pasiūlymai pratęsti darbą nebus pateikti.

Per pastaruosius šešis metus B. Haakė ne kartą įsirašė savo pavardę į Lietuvos ledo ritulio istorijos metraščius. Pagal rinktinės trenerio poste praleistus metus (6) ir iškovotas pergales pasaulio čempionatuose (18) jis nusileidžia tik Dmitrijui Medvedevui, o pagal su rinktine planetos pirmenybės surinktus taškus (54) jis mūsų šalies istorijoje neturi lygių. Negana to, B. Haakės treniruotos rinktinės net penkis kartus puošėsi medaliais, o praėjusį balandį Kaune prie keturių bronzos medalių jis pridėjo ir IB diviziono auksą.