Į Kauną atvyks universalus gynėjas Thomasas Walkupas
Lie­tu­vos krep­ši­nio ly­gos auk­so žie­dus vos va­kar at­siė­męs Kau­no „Žal­gi­ris“ kim­ba į pa­si­ruo­ši­mo ki­tam se­zo­nui dar­bus ir į Kau­ną pa­gal for­mu­lę „1+1“ pri­vi­lio­jo uni­ver­sa­lų gy­nė­ją Tho­ma­są Wal­ku­pą.

Naujausias Lietuvos čempionų pirkinys praėjusį sezoną pirmą kartą pakėlė sparnus į Europą, kur ryškiausiomis spalvomis spindėjo Liudvigsburgo „MHP Riesen“ gretose.

„Nekantrauju, kada galėsiu užsivilkti žaliai-baltus marškinėlius ir atstovauti ne tik sau, bet ir visiems „Žalgirio“ gerbėjams, miestui, valstybei bei pačiai komandai, – sakė būsimas žalgirietis. – Žinau, kad „Žalgiris“ turi ilgą ir sėkmingą istoriją, o praėjęs sezonas buvo išties neįtikėtinas. Degu noru kuo greičiau atvykti į Kauną ir tęsti savo kaip krepšininko augimą „Žalgirio“ komandoje“.

25-erių amerikietis debiutiniame sezone Europoje savo komandą atvedė į seniai regėtas aukštumas – Vokietijos pirmenybių bei FIBA Čempionų lygos pusfinalius.

Tarptautiniame čempionate T. Walkupas įmesdavo po 11 taškų, atkovodavo 4,3 kamuolio bei vidutiniškai atlikdavo 4,2 rezultatyvaus perdavimo. Tokie skaičiai „MHP Riesen“ lyderiui garantavo patekimą į simbolinį FIBA Čempionų lygos geriausiųjų žaidėjų penketuką.

Asmeninių apdovanojimų snaiperis sulaukė ir Vokietijos krepšinio lygoje, kurioje fiksavo 11,9 taško, 5,1 atkovotų kamuolių ir 4,6 rezultatyvių perdavimų vidurkį.

Prieš persikeldamas į Europą trijose pozicijose galintis žaisti gynėjas buvo pasirašęs sutartį su Čikagos „Bulls“ komanda, bet stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje neįsitvirtino.

Tuomet 193 cm ūgio krepšininkas praleido sezoną gindamas „Bulls“ dublerių komandos „Windy City Bulls“ garbę NBA Plėtojimosi lygoje, kurioje rinko po 7,4 taško, atkovodavo po 3,9 kamuolio bei atlikdavo po 3,4 rezultatyvaus perdavimo.