Į Europos elitą įsiveržęs lietuvis nori nustebinti ir pasaulį
Šian­dien Por­tu­ga­li­jos mies­te Mon­te­mor o No­ve pra­si­de­da svar­biau­sios šio se­zo­no bai­da­rių ir ka­no­jų irk­luo­to­jų var­žy­bos – pa­sau­lio čem­pio­na­tas, ku­ria­me da­ly­vaus be­veik tūks­tan­tis spor­ti­nin­kų iš 66 vals­ty­bių. Tarp jų yra ir de­šimt Lie­tu­vos įgu­lų – 14 irk­luo­to­jų.

„Lietuvos rinktinė pastaraisiais metais išaugo, konkurencija didėja, todėl ne visi mūsų šalies lyderiai patenka į pasaulio ar Europos čempionatus, nes vienoje distancijoje valstybei gali atstovauti tik viena įgula, – aiškino Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos (LBKIF) generalinis sekretorius Romas Petrukanecas. – Todėl išplėtėme rinktinę, kad kuo daugiau sportininkų dalyvautų svarbiausiose tarptautinėse varžybose. Keturios mūsų įgulos startuos neolimpinėse distancijose.“

Visur raško medalius

Vienviečių baidarių 200 metrų varžybose prie favoritų priskiriamas tik pernai suaugusiųjų varžybose debiutavęs Arturas Seja. Lietuvis šiais metais laimėjo medalius visose tarptautinėse varžybose, kuriose dalyvavo. Europos čempionate, kuris birželį vyko Belgrade (Serbija), 22 metų A. Seja su trenksmu įsiveržė į baidarininkų sprinterių elitą, iškovodamas sidabro medalį. Tai didžiausias jo laimėjimas karjeroje. Pernai visaginietis pasaulio jaunimo (iki 23 metų) čempionate iškovojo sidabro medalį, o šiemet – aukso.

„Pasaulio čempionate sieksiu laimėti medalį. Norisi ir svarbiausiose metų varžybose užlipti ant prizininkų pakylos, – tvirtino Europos suaugusiųjų ir jaunimo čempionatuose sidabro medalius, o pasaulio jaunimo čempionate auksą iškovojęs A. Seja. – Bus labai sunku, nes čia startuos daug lygiaverčių varžovų. Stiprūs yra Ispanijos, Serbijos, Rusijos, Vengrijos sportininkai. Svarbiausia – patekti į finalą, o ten viską lemia smulkios detalės.“

A. Seja džiaugėsi, kad šį sezoną jam pavyksta išlaikyti gerą sportinę formą, o iškovoti medaliai suteikia pasitikėjimo savo jėgomis, todėl Portugalijoje jis stengsis patekti tarp geriausiųjų.

Tikisi keturių finalų

Po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių pakeistos olimpinės distancijos skaudžiai atsiliepė tituluočiausiems mūsų krašto atstovams. Europos čempionas ir Europos žaidynių nugalėtojas Henrikas Žustautas dabar varžysis neolimpinėje tapusioje 200 m vienviečių kanojų rungtyje. Henrikas kartu su Ilja Dovydovskiu startuos ir olimpinėje 1000 m dviviečių kanojų distancijoje.

Rio de Žaneire 200 m nuotolyje bronzos medalius dviviečių varžybose iškovoję Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas persėdo į keturvietę baidarę 500 m nuotolyje. Olimpiniai prizininkai keturvietę irkluoja su broliais Simonu ir Mindaugu Maldoniais.

„Keturvietė baidarė buvo suformuota tik pernai, bet jau patenka į finalus svarbiausiose varžybose. Tikimės, kad ir pasaulio čempionate keturvietė plauks finale“, – sakė R. Petrukanecas.

Federacijos vadovai viliasi, kad dar bent trys įgulos, startuosiančios olimpinėse distancijose, iškovos kelialapius į finalus. Tai turėtų padaryti baidarininkas A. Seja, kanojininkas Vadimas Korobovas 1000 m distancijoje ir šiame nuotolyje dalyvausianti dvivietė baidarė, kurią irkluoja Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas.

„Pastarieji olimpinėse žaidynėse užėmė penktą vietą, nuolatos būna šalia prizininkų pakylos pasaulio ir Europos čempionatuose, todėl tikimės, kad pagaliau „iššaus“ ir iškovos medalius“, – lūkesčių neslėpė LBKIF generalinis sekretorius.

Prieš pasaulio čempionatą R. Nekriošius ir A. Olijnikas tris savaites treniravosi Portugalijoje. Kiti rinktinės baidarininkai ir kanojininkai pasaulio čempionatui rengėsi Lietuvoje.

Po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių pakeistos olimpinės distancijos skaudžiai atsiliepė tituluočiausiems mūsų krašto atstovams.

Lietuvos rinktinė pasaulio čempionate

200 m distancija

Arturas Seja – vienviečių baidarių varžybos

Henrikas Žustautas – vienviečių kanojų varžybos

Rūta Dagytė – vienviečių kanojų varžybos

Edvinas Ramanauskas ir Ignas Navakauskas – dviviečių baidarių varžybos

500 m distancija

Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas – dviviečių baidarių varžybos

Osvaldas Murza ir Jevgenijus Kuračionokas – dviviečių kanojų varžybos

Edvinas Ramanauskas, Aurimas Lankas, Mindaugas Maldonis ir Simonas

Maldonis – keturviečių baidarių varžybos

1000 m distancija

Vadimas Korobovas – vienviečių kanojų varžybos

Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas – dviviečių baidarių varžybos

Henrikas Žustautas ir Ilja Dovydovskis – dviviečių kanojų varžybos