Į Buenos Aires vyks mažiausia Lietuvos delegacija
Dau­giau nei po mė­ne­sio – spa­lio 6–18 die­no­mis – Ar­gen­ti­nos sos­ti­nė­je Bue­nos Ai­rė­se kun­ku­liuos jau­nų­jų spor­ti­nin­kų ais­tros. At­le­tai iki 18 me­tų var­žy­sis III jau­ni­mo va­sa­ros olim­pi­nės žai­dy­nė­se.

Lietuvai jose atstovaus 14 sportininkų. Tai bus mažiausia, palyginti su pirmomis dvejomis žaidynėmis, mūsų krašto delegacija.

Pirmą kartą olimpiniame renginyje dalyvaus po lygiai vaikinų (1999) ir merginų (1999).

Iš viso Argentinoje varžysis 200 valstybių atletai, kurių amžius – nuo 15 iki 18 metų. 32 sporto šakų atstovai kovos 36 rungtyse, žaidynėse bus išdalytas 241 medalių komplektas. Pirmą kartą olimpiniame renginyje dalyvaus po lygiai vaikinų (1999) ir merginų (1999).

„Atranka į jaunimo olimpines žaidynes buvo sunki. Į jas pateko tik geriausi pasaulio jaunieji atletai. Apie atrankos sudėtingumą sako ir faktas, kad jaunimo olimpiadoje dalyvaus perpus mažiau sportininkų nei įprastose olimpinėse žaidynėse. Kova dėl kelialapių į Buenos Aires buvo išties sunki“, – apie atranką į žaidynes pasakojo Lietuvos misijos vadovas Einius Petkus.

Septynių sporto šakų atstovai

Net keturis sportininkus Buenos Airėse turės Lietuvos plaukimo komanda. Olimpiniame baseine varžysis Kotryna Teterevkova (50 m, 100 m, 200 m krūtine), Agnė Šeleikaitė (50 m, 100 m, 200 m krūtine), Alanas Tautkus (50 m, 100 m, 200 m nugara) ir Arijus Pavlidi (50 m, 200 m nugara).

Tris kelialapius į jaunimo olimpines žaidynes iškovojo lengvaatlečiai Dominykas Čepys (rutulio stūmimas), Dovidas Petkevičius (110 m barjerinis bėgimas) ir Matas Makaravičius (disko metimas).

Lietuvos merginų irklavimo pavienės dvivietės valties įgulą sudarys Kamilė Kralikaitė ir Vytautė Urbonaitė.

Du sportininkus matysime ir šiuolaikinės penkiakovės varžybose. Lietuvos aprangą vilkės Elžbieta Adomaitytė ir Aivaras Kazlas.

Į žaidynes taip pat pateko tenisininkas Medardas Stankevičius, sportinio šaudymo atstovė Greta Rankelytė (10 m pneumatinis pistoletas) ir gimnastė Eglė Stalinkevičiutė.

Teisėjaus lietuvis

Nedaug trūko, kad šalies delegacija būtų buvusi kiek didesnė. Dėl kelialapio į jaunimo olimpiadą savaitgalį Vengrijos sostinėje Budapešte vykusiame pasaulio jaunimo bokso čempionate kovojo Liudvikas Lagunavičius (svorio kategorija – per 91 kg). Lietuvis susigrūmė su Kanados atstovu Tethuachu Chuolu. Nepaprastai atkaklios ir permainingos dvikovos nugalėtoją lėmė papildomas teisėjų balsavimas. Du arbitrai pergalę taškais 29:27 skyrė kanadiečiui, vienas 29:27 įžvelgė lietuvio pranašumą, o dar du teisėjai užfiksavo lygiąsias 28:28. Pastarieji turėjo pasirinkti, kuriam boksininkui atiduoti pergalę, ir skyrė ją L. Lagunavičiaus varžovui. Kanadietis laimėjo 4:1 ir pateko į ketvirtfinalį.

Kelialapį į žaidynes pelnęs Medardas Stankevičius padarė tai, ko niekas iš jo nesitikėjo.ETTU nuotrauka

Tačiau Lietuva olimpinėse žaidynėse turės bokso atstovą. Jose dirbs bokso teisėjas Gintaras Šniukšta. Tarptautinės bokso federacijos aukščiausią (3 žvaigždučių) kategoriją turintis G. Šniukšta jau keletą metų teisėjauja svarbiausiose tarptautinėse varžybose. Lietuvis dirbo 2017-ųjų pasaulio ir Europos suaugusiųjų čempionatuose ir yra kandidatas teisėjauti 2020 metų Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Lietuvai sėkmingos žaidynės

Jaunimo žaidynės, kaip ir įprasta olimpiada, organizuojamos kas ketverius metus. Spalio 6–18 dienomis vyksiantis renginys – jau trečias.

Olimpiniame Buenos Airių baseine varžysis Kotryna Teterevkova.Vytauto Dranginio nuotrauka

Pirmosios žaidynės 2010 metais buvo Singapūre. Tąkart 24 sportininkų Lietuvos delegacija iškovojo 3 aukso (irkluotojas Rolandas Maščinskas, boksininkai Ričardas Kuncaitis ir Evaldas Petrauskas) bei du bronzos medalius (dziudo kovotoja Laura Naginskaitė ir penkiakovininkas Lukas Kontrimavičius). Penkiakovininko medalis buvo pelnytas mišrioje estafetėje. Komandų rikiuotėje Lietuva užėmė 19 vietą.

Antrosiose jaunimo olimpinėse žaidynėse Nandzinge (Kinija) 2014 metais dalyvavo 21 Lietuvos sportininkas. Jie iš viso pelnė 8 apdovanojimus. Du aukso medalius (50 ir 100 m krūtine) iškovojo Rūta Meilutytė, dar vieną pridėjo Lietuvos vaikinų 3x3 krepšinio komanda (Martynas Sajus, Justas Vazalis, Kristupas Žemaitis, Jonas Lekšas). Sidabro medalius į Lietuvą parvežė plaukikas Povilas Strazdas (200 m kompleksiniu stiliumi) ir kanojininkas Vadimas Korobovas. Dviem bronzos apdovanojimais džiaugėsi tenisininkė Akvilė Paražinskaitė (vienetai ir pora su latve Jelena Ostapenko), vienu – penkiakovininkas Dovydas Vaivada. Komandų rikiuotėje Lietuva tarp 204 valstybių užėmė 19 poziciją.

„Lietuvos žinių“ inf.