Į aikštę sugrįžo po aštuonių mėnesių pertraukos
Kon­tro­li­nė­se rung­ty­nė­se Vil­niaus „Žal­gi­rio“ fut­bo­li­nin­kai 0:2 pra­lai­mė­jo lat­vių „Lie­pa­ja“ eki­pai, bet po jų dau­giau­siai dė­me­sio su­lau­kė ne re­zul­ta­tas, o po il­gos per­trau­kos aikš­tė­je pa­si­ro­dę žal­gi­rie­čiai Sau­lius Mi­ko­liū­nas ir Geor­gas Freid­gei­mas.

30-metis G. Freidgeimas futbolo rungtynėse dalyvavo po penkių mėnesių pertraukos, o 33-ejų S. Mikoliūnas – net po aštuonių mėnesių pauzės. Saugas paskutinį kartą „Žalgirio“ aprangą vilkėjo 2017 m. birželio 27 d., kai klubo 70-mečiui skirtose draugiškose rungtynėse žalgiriečiai žaidė su švedų Geteborgo IFK ekipa (3:1). To mačo antro kėlinio viduryje S. Mikoliūnas patyrė traumą. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad buvo pažeisti dešinio kelio kryžminiai raiščiai. Prireikė operacijos, po jos futbolininkas praleido likusią sezono dalį sportuodamas individualiai, o vasario 28 d. pagaliau grįžo ir į futbolo aikštę.

Rungtynes su „Liepaja“ S. Mikoliūnas pradėjo „Žalgirio“ starto sudėtyje. Patyręs futbolininkas žaidė iki 67 minutės ir buvo vienas pastebimiausių „Žalgirio“ komandoje. Po mačo jis pasidžiaugė, kad kūnas atlaikė šį išbandymą.

„Aikštėje jaučiausi gerai, viskas buvo normalu. Dar negaliu žaisti visų rungtynių, antrame kėlinyje pasijautė nuovargis, bet apskritai esu patenkintas žaidimu bei savijauta. Svarbiausia, kad operuotas kelis atlaikė, nebuvo jokio diskomforto. Tiesa, šioks toks baimės jausmas buvo, bet tai normalus dalykas. Kita vertus, savęs nesaugojau, dalyvavau visose mikrodvikovose, kova buvo tikrai kieta, varžovai nieko nesigailėjo. Teko ir gintis, buvo staigių judėjimo krypties keitimų. Visus šiuos išbandymus kūnas atlaikė, tad rungtynes galiu vertinti tik teigiamai“, – tikino 75 rungtynes nacionalinėje rinktinėje sužaidęs S. Mikoliūnas.

2016 m. „Žalgirio“ gretas papildęs futbolininkas per pirmą sezoną sužaidė 37 oficialias rungtynes, pelnė 5 įvarčius ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų. Tačiau pernai 33 metų žaidėjas aikštėje pasirodė tik 9 kartus.

„Iš tiesų, buvau ir esu labai pasiilgęs tikro, kontaktinio futbolo, tikros kovos. Vis dėlto, 8 mėnesius tik treniruotis ir stebėti žaidžiančius komandos draugus nėra pats maloniausias dalykas. Todėl ir dirbau negailėdamas jėgų, kad kuo greičiau sugrįžčiau į aikštę. Manau, kad esu jau pasirengęs žaisti ir daugiau. Šiuo metu dešinė koja vis dar šiek tiek silpnesnė nei kairė, tyrimai rodo, kad dar trūksta 17 proc. raumenų masės. Tačiau aš su komanda treniruojuosi nuo pirmos šio sezono dienos. Be to, po operacijos taip pat negulinėjau, visą žiemą intensyviai darbavausi su „Žalgirio“ kineziterapeutu Dainiumi Paviloniu. Tad fizinė būklė nebloga, tik kojai dar reikėtų daugiau judėjimo, darbo su kamuoliu“, – pasakojo S. Mikoliūnas.

„Žalgirio“ vyriausias treneris Aurelijus Skarbalius po rungtynių su Liepojos komanda teigiamai kalbėjo apie S. Mikoliūno ir G. Freidgeimo pasirodymą. Tačiau prognozuoti, kada jie galės dalyvauti oficialiose rungtynėse, neskubėjo.

„Jų pasirengimas žaisti oficialiose rungtynėse priklausys nuo to, kaip reaguos jų kūnai į šias draugiškas rungtynes. Dabar jiems reikia kuo daugiau žaisti, kad pajustų rungtynių ritmą, intensyvumą. Matėme, kad jie neblogai jautėsi aikštėje, bet jų veiksmuose buvo juntamas tam tikras nustebimas, kad ne viską pavyksta atlikti taip, kaip jie buvo sumanę. Bet tai yra natūralu, manau, kad įgavus daugiau žaidimo praktikos viskas susitvarkys“, – teigė A. Skarbalius.