Gimtadienio dovanų „Žalgirio“ treneris gavo pergalę
Lie­tu­vos fut­bo­lo A ly­gos rung­ty­nės tarp Vil­niaus „Žal­gi­rio“ ir „Tra­kų“ klu­bų pra­ėju­sį sa­vait­ga­lį su­ta­po su žal­gi­rie­čių tre­ne­rio Au­re­li­jaus Skar­ba­liaus 45-uo­ju gim­ta­die­niu.

„Žalgirio“ futbolininkai pasistengė, kad šios sukakties proga treneris neliūdėtų ir rezultatu 1:0 palaužė principinius varžovus. O pergalingą įvartį 13 minutę pelnė legionierius iš Rumunijos Liviu Antalis.

Po laimėtų rungtynių A. Skarbalius ilgiau už visus pasiliko prie komandos sirgalių tribūnos. Sirgaliai sveikino komandos strategą su gimtadieniu, o šis jiems atsidėkojo nusilenkimu.

„Nors aš pats nuolat kartoju, kad futbolas negali tapti svarbiausiu dalyku gyvenime, nes yra svarbesnių, bet tam tikrais momentais jis vis tiek tampa svarbiausias. „Žalgiryje“ gaunu viską, ko ieškojau, – išgyvenimų, emocijų. Ši diena taip pat netapo išimtimi. Atrodo, įmušėme anksti, turėjome tris puikius šansus persvarą padidinti, bet buvome priversti vargti iki paskutinės rungtynių akimirkos. Gerai, kad bent jau pergalę išplėšėme. Kita vertus, kai rungtynės baigiasi pergalingai, gauni didžiulį pliūpsnį džiaugsmingų emocijų. Tai labai džiugina“, – teigė A. Skarbalius.

Paklaustas, kaip jaučiasi sulaukęs 45-erių, žalgiriečių strategas ėmė juokauti: „Man atrodo, kad aš nedaug kuo skiriuosi nuo to 17–18 metų vaikino, kuris prieš kelis dešimtmečius lakstė „Žalgirio“ klubo bazės aikštėje. Gal tik plaukų tada turėjau daugiau. Be abejo, dabar yra daugiau gyvenimo patirties, ji leidžia kitaip vertinti įvykius. Bet savijauta tikrai gera. Gal tik lėčiau bėgioju.“

Po sudėtingos sezono pradžios vilniečiai A lygoje iškovojo antrą pergalę iš eilės.

„Dvejos iš eilės laimėtos rungtynės lyg ir rodo, kad randame savo žaidimą. Bet reikia būti atsargiems, galvoti apie kitas rungtynes ir joms tinkamai pasiruošti“, – perspėjo A. Skarbalius.

Čempionate toliau tvirtai pirmauja Marijampolės „Sūduva“, praėjusiame ture Klaipėdoje 3:0 palaužusi vietos „Atlantą“. Tiesa, „Sūduvos“ komandai jau kurį laiką negali padėti jos lyderiai. Saugas iš Čilės Gersonas Acevedo trumpam grįžo į gimtinę.

30-metis futbolininkas jau mėnesį negali rungtyniauti dėl kojos nervų problemų, Čilėje jam bus atlikti papildomi medicininiai tyrimai. Į Marijampolę čilietis sugrįš birželio 3 dieną. Iki to laiko „Sūduva“ sužais dvejas A lygos rungtynes su abiem Kauno komandomis ir LFF taurės turnyro mačą su „Šiauliais“. Vėliau dėl rinktinėms skirtos pertraukos visai komandai suplanuotos nedidelės atostogos.

Be G. Acevedo, pastaruoju metu „Sūduvai“ negalėjo padėti ilgam iš rikiuotės iškritęs Robertas Vėževičius ir geriausias 2017 metų A lygos žaidėjas Karolis Laukžemis, tačiau pastarojo žaidėjo reabilitacija po traumos jau artėja pabaigos link.

Statistika

Klaipėdos „Atlantas“ – Marijampolės „Sūduva“ 0:3 (0:0). J. Tadičius (67), I. Pecha (77 į savo vartus), A. N'Diaye (81).

„Trakai“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:1 (0:1). L. Antalis (13).

„Jonava“ – Kauno „Stumbras“ 0:2 (0:1). M. Junioras (45, 48).

„Kauno Žalgiris“ – „Palanga“ 0:0.

Turnyro lentelė

(rungtynės, įvarčių santykis, taškai)

1. „Sūduva“1327:733
2. „Žalgiris“1323:1225
3. „Trakai“1419:1519
4. „Atlantas“1314:1718
5. „Kauno Žalgiris“139:1714
6. „Palanga“148:2213
7. „Stumbras“139:1213
8. „Jonava“1312:1910