Geriausiųjų trejete vietos neatsirado L. Messi
Ki­ta sa­vai­tę Eu­ro­pos fut­bo­lo aso­cia­ci­jų są­jun­ga (UE­FA) kas­me­ti­niuo­se ap­do­va­no­ji­muo­se pra­neš ge­riau­sią pra­ėju­sio, 2017–2018 me­tų, se­zo­no fut­bo­li­nin­ko pa­var­dę.

Tapti geriausios pretendavo daugybė Europoje rungtyniaujančių futbolo žvaigždžių. O prieš kelias dienas UEFA paskelbė tris pagrindinius pretendentus. Tai – portugalas Cristiano Ronaldo, kroatas Luka Modričius ir egiptietis Mohamedas Salah.

Penkis kartus geriausiu pasaulio futbolininku rinktas 33-ejų C. Ronaldo praėjusį sezoną svariai prisidėjo prie trečio iš eilės Madrido „Real“ triumfo UEFA Čempionų lygoje. Šią vasarą C. Ronaldo paliko „Real“ ir persikėlė į Turino „Juventus“. Nuo 2011 metų vykstančiuose apdovanojimuose C. Ronaldo yra nugalėjęs tris sykius, tad dar vienas pripažinimas jam būtų jau ketvirtas.

Taip pat su „Real“ Čempionų lygoje triumfavęs 32 metų L. Modričius liepą padėjo Kroatijos rinktinei tapti pasaulio vicečempione ir buvo išrinktas geriausiu pasaulio čempionato futbolininku.

26-erių M. Salah buvo Čempionų lygos finale žaidusio klubo „Liverpool“ lyderiu. Tiesa, finale patirta peties trauma sutrukdė egiptiečiui sėkmingiau pasirodyti pasaulio čempionate.

Šių metų rinkimuose netikėta tai, kad už finalinio trejetuko ribos liko argentinietis Lionelis Messi. Klubo „Barcelona“ lyderis išankstiniame balsavime buvo tik penktas, į priekį praleido ir prancūzą Antoine'ą Griezmanną iš Madrido „Atletico“ komandos.

L. Messi Barselonos komandai vėl padėjo tapti Ispanijos čempione ir per 54 rungtynes pasižymėjo 45 kartus. Vis dėlto „Barca“ kukliai pasirodė praėjusio sezono Čempionų lygoje, kai iškrito ketvirtfinalyje. L. Messi turnyre pelnė 6 įvarčius.

Tapti geriausia Europoje žaidžiančia futbolininke pretenduoja danė Pernille Harder („Wolfsburg“), norvegė Ada Hegerberg ir prancūzė Amandine Henry (abi – Liono „Olympique“).

Pernai geriausiais žemyno futbolininkais išrinkti C. Ronaldo ir olandė Lieke Martens.