Geležiniai Prancūzijos futbolo rinktinės gynybos gniaužtai sustabdė „Raudonuosius velnius“
Sankt Pe­ter­bur­ge pa­aiš­kė­jo pir­mo­ji pa­sau­lio čem­pio­na­to fi­na­lo da­ly­vė ir ja ta­po 1998 me­tų trium­fą no­rin­ti pa­kar­to­ti Pra­ncū­zi­jos rink­ti­nė, ku­ri sa­vo gy­ny­ba su­stab­dė Bel­gi­jos rink­ti­nę ir lai­mė­jo pus­fi­na­lio su­si­ti­ki­mą re­zul­ta­tu 1:0 (0:0).

Roberto Martinezo auklėtiniai šiame čempionate jau pakartojo geriausią Belgijos futbolo pasiekimą pasaulio futbolo čempionate. 1986 metais Meksikoje vykusiame turnyre belgai nužygiavo iki pusfinalio, kur pralaimėjo tąkart čempionų taurę iškovojusiai Argentinos rinktinei. Mažajame finale „Raudonieji velniai“ susidūrė su Prancūzija, kuriai po pratęsimo pralaimėjo rezultatu 2:4.

Ir šiemet rinktinės itin aktyvios puolime bei turi itin talentingų žaidėjų, kurių individualus meistriškumas gali nulemti rungtynių baigtį. Tačiau žiūrovai antradienį gali išvysti ir atsargesnį futbolą, mat rungtynių kaina, lyginant su prieš daugiau nei 30 metų vykusiomis pirmenybėmis, kur kas didesnė. Rinktinės kovėsi dėl patekimo į finalą, kuris automatiškai garantuoja bent jau sidabro medalius. Tačiau apie juos niekas negalvoja, kai daugybės liaupsių sulaukusios komandos mato tik viena – nugalėtojų taurę.

Ypač, kai abiejų komandų žaidimas leidžia mėgautis futbolo grožiu. Pamažu įsivažiavusi Prancūzija grupių etape iškovojo pergales prieš Australijos ir Peru rinktines. Tik paskutinėse šio etapo rungtynėse buvo užfiksuotos pirmosios nulinės lygiosios turnyre su Danijos rinktine. Šioje akistatoje abi komandos buvo nušvilptos dėl itin savo vangaus žaidimo. Aštuntfinalyje tribūnos nebeturėjo priekaištų, kai 19-metis prancūzas Kylianas Mbappe tiesiog nuskandino Argentinos laivą – rungtynės baigėsi europiečių triumfu 4:3. Ketvirtfinalyje „Les Bleus“ laukė dar vienas Pietų Argentinos atstovų barjeras – Urugvajaus rinktinė. Tačiau savo lyderį Edinsoną Cavani praradusi „La Celeste“ galiausiai kapituliavo.

„Raudonųjų velnių“ kelias iki pusfinalio – taip pat įspūdingas. Grupės etape jie tiesiog traiškė varžovus: pirma 3:0 sutriuškino Panamos futbolininkus, tada net 5:2 pervažiavo Tuniso futbolininkus, o paskutiniame grupės susitikime belgai 1:0 palaužė anglus. Tačiau ten Kaliningrade susitiko toli gražu ne pagrindinės komandų sudėtys. Apakinti tokiu žaidimu belgai atrodo patikėjo, kad yra neįveikiami, tačiau aštuntfinalio dvikova jiems atvėrė akis – vos pavyko išnešti sveiką kailį rungtynėse su Japonija. Čia tik paskutinę minutę įspirtas Belgijos rinktinės įvartis atvėrė vartus į kitą etapą. O jame laukė viena turnyro favoričių – Brazilijos rinktinė. Puikiai neutralizavę pavojingiausius jų žaidėjus belgai puikiai pasirodė puolime ir triumfavo gavę bilietą į pusfinalį.

Abi rinktinės prieš tai buvo susitikusios net 74 kartus, tačiau tik dukart pasaulio futbolo čempionate. Paskutinį kartą – Meksikoje, o nuo tada komandos žaidė 8 draugiškas rungtynes.