Geležinę gynybą pademonstravę lietuviai išlieka kovoje dėl pirmos vietos
Pa­sau­lio jau­ni­mo (U-20) IIA di­vi­zio­no le­do ri­tu­lio čem­pio­na­te Ta­li­ne (Es­ti­ja) pa­vyz­din­gą gy­ny­bą pa­de­mons­tra­vu­si Lie­tu­vos rink­ti­nė ket­vir­ta­die­nį nu­trau­kė dvie­jų iš ei­lės pra­lai­mė­ji­mų se­ri­ją.

Po baudinių serijos estams, o vėliau po pratęsimo rumunams pralaimėję lietuviai, šiandien sugebėjo išsaugoti savo vartus „sausus“ ir 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) nugalėti Ispanijos ledo ritulininkus.

Lietuvos rinktinės vartininkas Laurynas Lubys tapo pirmuoju čempionate, kuriam per rungtynes pavyko nepraleisti nė vieno įvarčio.

Geriausiu rungtynių žaidėju Lietuvos rinktinėje buvo pripažintas Tomašas Krukovskis. Mūsų rinktinė atliko 34 smūgius į vartus ir surinko tik 6 baudos minutes, tuo metu ispanai smūgiavo 26 kartus ir buvo nubausti 8 baudos minutėmis.

Lietuvos rinktinei itin svarbus susitikimas vyks nuo 20 val., kai susitiks Estijos ir Korėjos komandos. Pergalės per pagrindinį laiką atveju estai užsitikrintų pirmąją vietą, tačiau jeigu jie laimėtų po pratęsimo ar baudinių serijos arba pralaimėtų, o Didžioji Britanija šiandien per pagrindinį laiką įveiktų Rumunijos ekipą, lietuviai vis dar turėtų galimybių užkopti ant aukščiausio IIA diviziono laiptelio.

Po penkerių metų pertraukos į IIA divizioną grįžusi Ispanija jau iškovojo svarbiausią čempionato pergalę, kai trečiadienį 3:2 palaužė Korėjos ekipą ir dabar turi puikias galimybes išlikti šiame divizione.