Garsusis „Partizan“ ir nenuspėjama Lichtenšteino komanda
„Tra­kų“ fut­bo­li­nin­kai pa­tirs, kaip ne­leng­va ko­vo­ti prieš­iš­kai sve­čių at­žvil­giu nu­si­tei­ku­sia­me Belg­ra­do sta­dio­ne, o Vil­niaus „Žal­gi­ris“ sa­viems žiū­ro­vams steng­sis pa­do­va­no­ti per­ga­lę prieš „Va­duz“ eki­pą iš Lich­tenš­tei­no.

Šį vakarą Europoje žaidžiamos UEFA Europos lygos antro atrankos etapo pirmos rungtynės. Šį etapą pasiekė du iš trijų turnyre kovas pradėjusių Lietuvos klubų – po pirmo etapo pasitraukė Kauno „Stumbras“.

Favoritas – serbų klubas

„Trakai“ Belgrade stos į dvikovą su legendiniu vietos klubu „Partizan“. 27 kartus Serbijos (įskaitant ir Jugoslaviją) čempionu tapęs klubas „Partizan“ pastarąjį dešimtmetį dominavo Serbijos futbole ir šalies pirmenybėse triumfavo aštuonis kartus iš vienuolikos (iš jų net šeši buvo iš eilės). Tiesa, praėjusiame sezone „Partizan“ liko kitos Belgrado komandos „Crvena zvezdos“ šešėlyje ir tenkinosi antra vieta.

Praėjusį sezoną „Partizan“ žaidė Europos lygos grupių etape ir pateko į atkrintamąsias varžybas, kurias pralaimėjo Pilzeno ekipai „Viktoria“ Čekijos.

Šių metų kovas Europoje „Partizan“ pradėjo nuo pirmo etapo, jame susitiko su Juodkalnijos „Rudar“ ir bendru dviejų rungtynių rezultatu laimėjo 6:0. Tiesa, vertinti komandos sportinę formą dar kiek anksti – savaitgalį startavusioje Serbijos lygoje „Partizan“ netikėtai patyrė nesėkmę – 0:1 pralaimėjo Surdulicos „Radnik“ ekipai.

Nepaisant to, „Partizan“ laikomas tvirtu šios poros favoritu. Panašiai, kaip ir Pavlodaro „Irtyš“, kurį „Trakai“ nugalėjo.

„Dabar laukia rungtynės su komanda, turinčia vienus geriausių sirgalių pasaulyje, didžiausiame stadione, kokiame kada nors teko žaisti. Aišku, bus sunku, tačiau kovosime“, – sakė jaunasis „Trakų“ žaidėjas Svajūnas Čyžas.

Jam pritarė gynėjas Jevgenijus Osipovas: „Kad ir kaip bus sunku, mūsų tikslas – pergalė. Duos Dievas – parodysime, ką sugebame.“

„Vaduz“ pateikė staigmeną

Šiandieniniai „Žalgirio“ futbolininkų varžovai rungtyniauja antrame pagal pajėgumą Šveicarijos futbolo čempionate, tačiau jų sėkmingas pasirodymas Europos lygos atrankos varžybose nepalieka abejonių, kad vilniečių laukia sunki kova.

„Šį etapą pradedame savo aikštėje, tad turime žaisti drąsiai, agresyviai, spausti varžovus jų aikštės pusėje, kautis dėl kiekvieno kamuolio ir siekti tik pergalės“, – pareiškė „Žalgirio“ ekipos saugas Jeremy Manzorro.

Tarp Šveicarijos ir Austrijos įsikūrusios Lichtenšteino valstybės futbolo atstovai per pastaruosius dešimt sezonų keturis žaidė Šveicarijos aukščiausiojoje lygoje, o kitus šešis praleido antrame pagal pajėgumą divizione – Iššūkio lygoje. Praėjusį sezoną „Vaduz“ šioje lygoje užėmė ketvirtą vietą.

Šiemet pirmame Europos lygos atrankos varžybų etape „Vaduz“ pateikė staigmeną ir pranoko tituluotą Bulgarijos klubą Sofijos „Levski“. Savo aikštėje Lichtenšteino komanda laimėjo 1:0, svečiuose pralaimėjo 2:3, tačiau išvykoje pelnyti įvarčiai Lichtenšteino atstovams atvėrė kelią į antrą varžybų etapą.

„Turėjome galimybę peržiūrėti „Vaduz“ rungtynių su „Levski“ įrašus, tad puikiai suprantame, jog tai nebus lengvas varžovas, ir juokauti su juo negalima. „Vaduz“ yra drausminga, organizuota komanda. Joje yra keli labai greiti ir pavojingi futbolininkai. Akivaizdu, kad sėkmingas pasirodymas pirmame atrankos etape suteikė šiai komandai papildomo pasitikėjimo savo jėgomis“, – tikino J. Manzorro.

„Lietuvos žinių“ inf.