G. Buffono gyvenimo grožis
Šis sa­vait­ga­lis daug­kar­ti­nių Ita­li­jos fut­bo­lo čem­pio­nų Tu­ri­no „Ju­ven­tus“ var­ti­nin­kui Gian­lu­gi Buf­fo­nui bus ypa­tin­gas. Šeš­ta­die­nio va­ka­rą „Ju­ven­tus“ žais Se­rie A čem­pio­na­to rung­ty­nes su Ve­ro­nos „Chie­vo“ klu­bu, o sek­ma­die­nį G. Buf­fo­nui su­kan­ka 40 me­tų.

Legendinis italas „Juventus“ atstovauja nuo 2001-ųjų, kai Turino klubas tuomet už rekordinę vartininkams 52 mln. eurų sumą perpirko jį iš „Parma“ komandos.

G. Buffono trofėjų lentynoje – aštuoni su „Juventus“ iškovoti Italijos čempiono medaliai, trys laimėtos šalies taurės. 2006 metais jis su Italijos rinktine triumfavo pasaulio futbolo čempionate.

Vartininkai paprastai rungtyniauja ilgiau už aikštės žaidėjus. Vis tik G. Buffonas prasitarė, kad vis dažniau pagalvoja ir apie karjeros pabaigą. Juolab ilgai buvęs nepajudinamas Turino klube, šį sezoną žaidimo minutėmis jis priverstas dalytis su lenkų vartininku Wojciechu Szczęsny.

Gigi vadinamam veteranui futbolo aikštėse kartais tenka susidurti ir su dvidešimčia ar net daugiau metų jaunesniais žaidėjais.

„Tai aš vadinu gyvenimo grožiu. Tas grožis leidžia man žaisti su vaikinais, kurie mano profesionalo karjeros pradžioje net nebuvo gimę, – juokėsi G. Buffonas. – Save laikau jungiamąja grandimi tarp trijų kartų. Karjeros pradžioje žaidžiau su futbolininkais, gimusiais 1950-aisiais ar 1960-aisiais. Pats esu 1980-ųjų atstovas. Pabaigoje susitinku su 2000-ųjų karta. Gal tarp jų yra ir ateities mesiai bei ronaldai. Gal po 10 metų, kai jie bus pasaulinio lygio žvaigždės, aš girsiuosi, kad iš arti stebėjau jų karjeros aušrą?“

Futbolo pasaulyje apstu atvejų, kai vartininkai aukščiausiu lygiu žaidė ir perkopę 40-metį. Naujausi pavyzdžiai – olandas Edwinas van der Saras, brazilas Dida, anglas Davidas Seamanas. Kolumbietis Farydas Mondragonas būdamas 43-ejų sužaidė rungtynes praėjusiame pasaulio čempionate, o egiptietis Essamas El-Hadary net būdamas 45-erių vis dar yra savo šalies rinktinės narys.

Visgi dažni klausimai apie neišvengiamą karjeros pabaigą kartais ima erzinti „Juventus“ veteraną.

„Nesijaučiu senesnis, nei esu. Negaliu tvirtai pasakyti, kada baigsis mano karjera. Galbūt, kai būsiu 65-erių“, – kartą ironizavo vartininkas.

Leidiniui „Tuttosport“ G. Buffonas taip pat atskleidė savo sėkmingos karjeros priežastis: „Iš pralaimėjimų aš išmokstu daugiau, nei iš pergalių. Kai pralaimiu, visą dėmesį sutelkiu klaidų analizei. Nereikia ieškoti pasiteisinimų ir išsisukinėti. Aš vis dar darau klaidų, bet nesigėdiju to pripažinti ir ieškau jų priežasčių.“