Futbolo federacija spręsti „Žalgirių“ ginčo neskuba
Lie­tu­vos fut­bo­lo A ly­gos pir­mo tu­ro rung­ty­nė­se tarp Vil­niaus „Žal­gi­rio“ ir „Kau­no Žal­gi­rio“ klu­bų už­fik­suo­tas in­ci­den­tas iki šiol ne­išsp­ręs­tas, nors nuo jo pra­ėjo dau­giau nei mė­nuo.

Vasario 25-ąją vykusiame mače „Žalgiris“ rezultatu 2:0 įveikė to paties pavadinimo komandą iš Kauno. Tačiau pergale džiaugėsi neilgai. Netrukus paaiškėjo, kad vilniečiams gresia techninis pralaimėjimas. Pasirodo, minėtose rungtynėse žaidęs „Žalgirio“ gynėjas iš Čilės Diego Oyarzunas to daryti neturėjo teisės dėl diskvalifikacijos. Čilietis diskvalifikuotas paskutinėse praėjusio sezono rungtynėse prieš Marijampolės „Sūduvą“, kai gavo raudonąją kortelę.

Futbolo federacijos (LFF) nuostatai skelbia, kad visos diskvalifikacijos yra perkeliamos ir į kitų metų sezoną. Pirmame ture D. Oyarzunas žaisti negalėjo, tačiau istorija netrukus pasisuko netikėtai. „Žalgirio“ atstovai teigė numanę, kad futbolininkas yra diskvalifikuotas, bet žaisti jam esą leido LFF Drausmės komiteto pirmininkas Ričardas Zdančius. Dar įdomiau skamba tai, kad D. Oyarzuną į rungtynes registruoti buvo galima LFF įdiegtoje futbolininkų informacinėje sistemoje „Comet“, kuri paprastai privalo užkardyti kelią tokiems nesusipratimams.

Nepaisydamas šių paaiškinimų, LFF Drausmės komitetas „Žalgiriui“ skyrė techninį pralaimėjimą prieš „Kauno Žalgirį“ rezultatu 0:3. Vilniaus klubas pasinaudojo nuostatuose numatyta apeliacijos teise. Dėl juridinių bei teisinių niuansų apeliacijos svarstymo procesas užtruko.

Ketvirtadienį pagaliau įvyko LFF Apeliacinio komiteto posėdis, kuriame buvo svarstyta Vilniaus „Žalgirio“ klubo apeliacija. Bet po posėdžio Apeliacinio komiteto pirmininkas Laimonas Markauskas informavo, kad sprendimas bus paskelbtas iki balandžio 12 dienos.

Tad po 4 turų „Žalgiris“ lieka su 8 taškais, „Kauno Žalgiris“ – su 6.

Artimiausias rungtynes vilniečiai žais jau šį vakarą. Jų 5 turo mačas su „Jonava“ Vilniaus „Sportimos“ manieže prasidės 19.30 valandą. Tuo metu „Kauno Žalgiris“ į A lygos kovas grįš šeštadienį ir Kauno derbyje rungsis su „Stumbru“. Rungtynių NFA stadione pradžia – 13 valandą.