FIFA vadovas teigiamai įvertino Rusijos pasirengimą pasaulio čempionatui
Tarp­tau­ti­nės fut­bo­lo aso­cia­ci­jos (FI­FA) pre­zi­den­tas Gian­ni In­fan­ti­no ket­vir­ta­die­nį par­eiš­kė, kad Ru­si­ja yra „vi­siš­kai pa­si­ruo­šu­si“ or­ga­ni­zuo­ti Pa­sau­lio fut­bo­lo čem­pio­na­tą, ir pa­dė­ko­jo pre­zi­den­tui Vla­di­mi­rui Pu­ti­nui už at­si­da­vi­mą ren­giant šią fut­bo­lo šven­tę.

G. Infantino susitiko su V. Putinu Juodosios jūros kurorte Sočyje, Rusijai baigiant ruoštis nuo birželio 14 –osios iki liepos 15 dienos vyksiančioms rungtynėms.

Pirmą kartą Rytų Europoje rengiamam Pasaulio futbolo čempionatui bus išleista daugiausiai lėšų per visą žaidynių istoriją, nepaisant išaugusios įtampos tarp Rusijos ir Vakarų valstybių.

Tačiau pasiruošimą čempionatui temdė vėluojančios stadiono statybos ir įvairūs būgštavimai, kuriuos sukėlė įvairūs incidentai – nuo chuliganizmo atvejų iki rasistinio pobūdžio šūkių per varžybas.

Vis tik G. Infantino negailėjo pagyrų Rusijos pasiruošimui šiam renginiui ir sakė, kad šis čempionatas gali būti geriausiais iš visų.

„Jūs stengiatės, kad šis Pasaulio futbolo čempionatas būtų geriausias visų laikų Pasaulio futbolo čempionatas“, – sakė G. Infantino V. Putinui susitikime, kurį transliavo televizija.

„Visų mūsų FIFA ekspertų atsiliepimai yra labai teigiami, – sakė jis. – Tai rodo, kad Rusija yra visiškai pasiruošusi šiai vasaros šventei šioje gražioje šalyje.“

V. Putinas ir G. Infantino savo darbo dieną pradėjo pozuodami fotografams ir atsiimdami futbolo aistruolių pasus, kuriuos išduoda Rusijos pareigūnai privalomą duomenų patikrą praėjusiems futbolo gerbėjams.

Vėliau V. Putinas ir FIFA vadovas apžiūrėjo Sočio Fišto stadioną – kuriame vyko 2014 metų žiemos olimpinės žaidynės ir išklausė regionų, kuriuose vyks rungtynės, lyderių.

Čempionatas vyks 12 stadionų, esančių vienuolikoje miestų Rusijos europinėje dalyje.

„Aš jau 20 metų dalyvauju didžiausių pasaulio renginių organizavime, todėl jūsų įsipareigojimai, atsidavimas, profesionalumas organizuojant šį Pasaulio futbolo čempionatą yra unikalūs“, – kalbėjo G. Infantino.

Rusijos lyderis taip pat pagyrė čempionato organizatorius ir sakė, kad ilgainiui jį organizuojantys miestai turės iš jo naudos.

Tačiau kalbėdamas apie Rusijos komandos perspektyvas varžybose jis buvo griežtesnis.

„Rusijos sirgalių ypatingas dėmesys atiteks nacionalinės komandos pasirodymui. Mes visi labai tikimės, kad mūsų futbolininkai visiškai atsiduos žaidimui, nieko nepagailės, žais visa jėga, pademonstruos atkaklų bekompromisį futbolą, tokį, koks patinka sirgaliams“, – sakė V. Putinas organizacinio komiteto posėdyje.

Jau 10 metų Rusijos komandai nepavyksta įveikti grupių etapą tarptautiniuose futbolo čempionatuose, todėl žaisdama namuose ji patirs itin didelį sirgalių spaudimą.

V. Putinas siekia pasinaudoti šiuo prestižiniu renginiu, kad pademonstruotų Rusijos kaip supervalstybės galią, ir norėtų, kad šalies rinktinė taip pat prie to prisidėtų.

Tačiau trenerio Stanislavo Čerčesovo treniruojamos komandos sportininkai, kurie yra patyrę daugybę traumų, toli gražu nelaikomi šio čempionato favoritais.