Federacija nusprendė moteris priglobti po savo sparnu
At­ro­do, jog šis, dvi­de­šimt ket­vir­tas, Lie­tu­vos mo­te­rų krep­ši­nio ly­gos (LMKL) se­zo­nas ga­li bū­ti pa­sku­ti­nis. Šį mė­ne­sį dvi stip­riau­sios ša­lies eki­pos – Kau­no r. „Hop­trans-Si­re­nos“ ir Vil­niaus „Ki­birkš­tis“ iš­siaiš­kins, ku­ri yra ver­tes­nė auk­so me­da­lių, o nuo ki­to se­zo­no mo­te­rų krep­ši­nio pir­me­ny­bes or­ga­ni­zuos Lie­tu­vos krep­ši­nio fe­de­ra­ci­ja (LKF).

Taip nuspręsta šią savaitę surengtame LKF vykdomojo komiteto posėdyje. Čempionatas bus sujungtas su žemesne pagal rangą „Akvilės“ lyga. Atsižvelgiant į komandų skaičių bei pajėgumą, varžybos bus vykdomos dviem divizionais.

A diviziono geriausios komandos rungsis dėl čempionių vardo ir piniginio prizo, o prasčiausiai pasirodžiusi ekipa susitiks su B diviziono nugalėtoja ir kausis dėl išlikimo stipriausioje grupėje.

Lina Brazdeikytė: „Esame pasiekę dugną, nuo kurio dabar turime atsispirti, pamiršti visus nesutarimus ir asmenines ambicijas.“

Abiejų divizionų varžybos bus baigiamos finalo ketverto turnyrais. Pranešama, jog tikslus komandų skaičius ir čempionato sistema paaiškės po šio sezono. Šį sezoną LMKL čempionate kovojo 7 ekipos, o „Akvilės“ lygoje – 13 klubų.

Lips iš dugno

Kaip teigė LKF moterų krepšinio projektų vadovė Lina Brazdeikytė, LKF vykdomojo komiteto nariai pritarė, kad pokyčiai yra būtini.

„Esame pasiekę dugną, nuo kurio dabar turime atsispirti, pamiršti visus nesutarimus ir asmenines ambicijas, – sakė 1997 metų Europos čempionė, buvusi krepšininkė ir trenerė L. Brazdeikytė. – Prie būsimo čempionato prisidės ir Lietuvos krepšinio lygos prezidentas Remigijus Milašius, jis pasitelkdamas savo ryšius ir įtaką padės pritraukti rėmėjų, pagelbės informacijos sklaidos klausimu. Tai ilgalaikis projektas ir nereikia tikėtis rezultato jau rytoj, tačiau kryptingai dirbant, logiškai investuojant rezultatai bus matomi.“

LKF žada aprūpinti visas moterų komandas varžybų apranga, sporto inventoriumi, vandeniu, padengs teisėjavimo išlaidas, suteiks galimybę naudotis turima informacijos sklaidos sistema.

Sykiu šalies moterų krepšinio klubai bus skatinami kautis tarptautiniame fronte, nes šį sezoną nė viena mūsų ekipa nedalyvavo jokiame FIBA rengiamame turnyre. Jei komandos dalyvaus Rytų Europos moterų krepšinio lygos (EEWBL) turnyre, LKF pasiryžusi skirti 5000 eurų pirmoms trims komandoms. O ketvirtą ir penktą pozicijas užėmusios ekipos gaus po 3000 eurų, jei dalyvaus kuriame nors kitame tarptautiniame turnyre.

Taip pat bus rengiamos ir moterų taurės varžybos, o jų finalas vyks drauge su Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finalinėmis rungtynėmis.

Kalbės po sezono

Ilgus metus LMKL vadovaujanti Audra Ginelevičienė „Lietuvos žinioms“ teigė nenorinti šiuo klausimu sakyti nuomonės, kol nesibaigęs sezonas.

„Pirmiausia reikia pabaigti čempionatą. LKF vykdomojo komiteto nariams siūliau moterų krepšinio klausimą kelti po čempionato, bet pasakė, kad į kitą posėdį vykdomasis komitetas rinksis tik rugpjūtį“, – kalbėjo LMKL direktorė.

Paprašyta įvardyti, kuri LMKL finalo ekipa gali šiemet užsidėti čempionato karūną, A. Ginelevičienė tikino, jog prognozuoti neįmanoma.

„Vienoje pusėje – patirtis, bent dešimt lygiaverčių žaidėjų. Kitoje – jauna, talentinga komanda, kur merginos kartu žaidžia ne vienus metus. Juk „Kibirkštyje“ – mergaičių centras. Jos buvo surinktos į būrį ir drauge žaidžia nuo 16 metų. Verta paminėti Laurą Juškaitę, Agnę Bobinaitę, Laurą Jurčiūtę, kurios jau pradėjo rodyti rezultatus. Nekantraudama laukiu varžybų – finalai bus labai įdomūs“, – sakė A. Ginelevičienė.

„Kibirkštis“ prieš „Sirenas“

„Kibirkšties“ komanda LMKL finale žais po trejų metų pertraukos.

Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės ir Valdo Gecevičiaus auklėtinės pusfinalio varžybas prieš Marijampolės „Sūduvą“ laimėjo 2:0. Šis rezultatas prilygintas sensacijai, mat eliminuota titulą gynusi ekipa.

Pirmą susitikimą Marijampolėje vilnietės laimėjo 80:72, sostinėje iškovota pergalė 90:78. Per antras rungtynes Vilniaus klubui 27 taškus pelnė kapitonė L. Juškaitė (12 atk. kam.). „Sūduvos“ gretose nesulaikoma buvo Lina Mikelevičienė – 26 taškai.

„Didžiuojuosi savo komanda, kad pagaliau pavyko nugalėti „Sūduvą“ ir patekti į finalą, – sakė J. Štreimikytė-Virbickienė. – Labai džiaugiuosi dėl merginų, nes joms tai bus pirmas finalas, jos to finalo nusipelniusios.“

Pastarąjį kartą „Kibirkšties“ krepšininkės LMKL finale žaidė 2014 metais, tąkart jos 3:0 nugalėjo „Sūduvą“.

Šalies vicečempionės „Hoptrans-Sirenų“ krepšininkės, kurias treniruoja šalies moterų krepšinio rinktinės strategas Mantas Šernius, finale varžysis trečius metus iš eilės. Šįkart pusfinalio varžybose jos 2:0 nugalėjo Klaipėdos „Fortūną“.

LMKL finalo varžybos prasidės balandžio 10 dieną. Čia bus kovojama iki trijų pergalių. Dėl bronzos kovosiančios Marijampolės ir Klaipėdos ekipos ginklus surems balandžio 9-ąją.